Dev firma 12 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Yaklaşık 45 bin kişiyi istihdam eden British Airways, daha önce Birleşik Krallık hükümetinin maaş destek programından yararlanarak 22 bin 626 çalışanını izine çıkardı.

Havayolları British Airways bünyesinde çalışan 12 bin kişinin işten çıkarılmasını planlanıyor. British Airways'in sahibi olan İspanyol şirketler grubu IAG'den yapılan açıklamada, grup şirketleri içerisinde uygulanacak yeniden yapılandırma kapsamında, British Airways'ten toplam 12 bin kişinin çıkarılmasının planlandığı kaydedildi.

Açıklamada, IAG'nin geçen yılın ilk çeyreğinde 123 milyon avro faaliyet karı kaydettiği, bu yılın çeyreğinde ise 535 milyon avro zarar ettiği bildirildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında etkilenen yolcu talebinin, tekrar 2019'daki seviyelere ulaşılabilmesinin birkaç yıl sürebileceği belirtildi.

Yaklaşık 45 bin kişiyi istihdam eden British Airways, daha önce Birleşik Krallık hükümetinin maaş destek programından yararlanarak 22 bin 626 çalışanını izine çıkarmıştı. IAG bünyesinde British Airways, Iberia, Aer Lingus, Aer Lingus Regional, Iberia Regional, Iberia Express, BA CityFlyer gibi hava yolu şirketleri bulunuyor.

 

Dev firma 12 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor ile ilgili etiketler İngiltere british airways
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.