Deprem bölgesine eğitim desteği! 5 ilde bulunan 40 bin özel okul öğrencisine eğitim desteği sağlanacak...

Deprem bölgesine yapılan desteklere bir yenisi daha eklendi. Depremden etkilenen dört il ile Gaziantep'in iki ilçesinde bulunan özel okullarda öğrenimini sürdüren 40 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği sağlanacak.

Depremden etkilenen dört il ve Gaziantep'in iki ilçesindeki özel okullarda öğrenim gören 40.000 öğrenciye eğitim ve öğretim desteği sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki özel okullarda öğrenim gören ya da öğrenim görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğe göre, bu il ve ilçelerdeki okul öncesi eğitim kurumlarındaki 4 bin öğrenci için 12 bin 800 lira, ilkokullarda okuyan 10 bin öğrenci için 15 bin 400 lira, ortaokullarda okuyan 10 bin öğrenci için 18 bin lira ve liselerde okuyan 16 bin öğrenci için 18 bin lira destek sağlanacak.

TOPLAM 40 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTIRILACAK

İllere göre eğitim ve öğretim desteği verilecek okul kademe ve türleri, öğrenci sayısı, öğrenci ve okul seçilmesine ilişkin ölçütler ile diğer ilgili hususlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak kılavuzda belirtilecek.

DEPREMZEDE KOBİLERE HİBE DESTEKLERİ SAĞLANMIŞTI

Deprem bölgesinde işletmecilere destek amacı ile ödeme yapılacağı duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Deprem bölgesi önceliğimiz" mesajıyla harekete geçmiş, bir an önce bölgedeki büyük-küçük sanayi sitelerindeki yıkımın etkilerini en aza indirmek için çalıştıklarını belirtmişti. Kacır, "Bununla birlikte bölgede bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerimizi kapsayacak çalışmalar da yaptık. 31 Ekim'de Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu, Dünya Bankası ve KOSGEB işbirliğiyle yürüttüğümüz Türkiye Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi kapsamında başvurusu onaylanan işletmelerimize ödemeleri yapmaya başladık. İşletmelerimizin hesaplarına destek tutarları yatırılmaya başlandı. 11 ilimizden başvurusu onaylanan 2 bin 800 işletmeye 925 milyon liralık finansmanı aktarmış olduk." bilgisini vermişti.

Deprem bölgesine eğitim desteği! 5 ilde bulunan 40 bin özel okul öğrencisine eğitim desteği sağlanacak... ile ilgili etiketler Milli Eğitim Bakanlığı deprem Öğrenci
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.