Deprem bölgesindeki hangi illerde okullar kaç gün tatil edildi? Bakan Özer tek tek açıkladı...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde bugün itibarıyla eğitim öğretime 2 hafta ara veriyoruz. Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde 1 hafta eğitim öğretime ara vereceğiz.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu sabaha karşı Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgesinde eğitime ara verilen illeri duyurdu.

Bakan Özer açıklamasında; "Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde bugün itibarıyla eğitim öğretime 2 hafta ara veriyoruz. Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde 1 hafta eğitim öğretime ara vereceğiz." dedi.

10 İLDE ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİME ARA 

YÖK, depremden etkilenen 10 ilde yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini bildirdi.

Deprem bölgesindeki hangi illerde okullar kaç gün tatil edildi? Bakan Özer tek tek açıkladı... ile ilgili etiketler Okul tatil deprem
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.