Deprem bölgesinde KPSS’ye katılacak adaylardan ücret alınmayacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, deprem bölgesinde ikamet eden adaylardan KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru hizmeti ücreti almayacağını duyurdu. İşte detaylar...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un açıklamaları şu şekilde:

Deprem bölgesinde KPSS’ye katılacak adaylardan ücret alınmayacak

Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa, Sivas-Gürün il/ilçesinde ikamet eden veya 6 Şubat 2023 tarihli depremde bu il/ilçede ikamet etmekte olan adaylardan KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru hizmeti ücreti almayacağız"

YKS İÇİN DE ÜCRET ALINMAYACAK

ÖSYM Başkanlığı, 17-18 Haziran'da yapılacak 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS), 3 milyon 498 bin 18 adayın başvurduğunu duyurmuş ve OHAL kapsamına alınan illerde YKS'ye girecek adaylardan Sınav ücreti alınmayacağını bildirmişti.

Deprem bölgesinde KPSS’ye katılacak adaylardan ücret alınmayacak ile ilgili etiketler ÖSYM Eğitim deprem Kahramanmaraş Adana
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.