Denizciler yardım üssü kurdu! AVS ve İMEAK DTO’dan deprem seferberliği

Denizciler deprem bölgesine her türlü yardım ve iş makinesi taşıması için yardım merkezi kurdu. Tüm Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 10 ilde yaşanan felaketin ardından İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK DTO) ve AVS Global Ship Supply, depremzedelere yardım edebilmek için “Denizcilik Sektörü Afet Lojistik Üssü” oluşturdu.

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Ülkemizi on farklı bölgeden sarsan ve tüm yurdumuzu derin üzüntüye boğan deprem sonrası İMEAK Deniz Ticaret Odasıve AVS Global Ship Supply, felaketten zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze olsun sarmak ve acil ihtiyaçlarını gidermek üzere “Denizcilik Sektörü Afet Lojistik Üssü” kurdu.

Denizciler yardım üssü kurdu! AVS ve İMEAK DTO’dan deprem seferberliği

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK DTO Meclis Başkanı Başaran Bayrak ve AVS Global Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahit Şimşek koordinasyonuyla gerçekleşen organizasyonda yoğun ihtiyaç duyulan malzeme ve ekipmanlar bölgeye ulaştırılacak.

Denizcilik camiasına seslenen AVS, Ritim Sokak. No:33, 34935 Sultanbeyli/İstanbul adresindeki kendisine ait depoda her tür kıyafet, gıda maddesi, bebek ve çocuk eşyası, yetişkinler için mont, battaniye, soba ve diğer tüm gereçleri toplayarak, 07.02.2023 günü saat 15.00 itibariyle kolileri kabul etmeye ve organize olmaya başlayacak.
İstanbul’dan deprem bölgesine yardım göndermek isteyen denizcilik firmalarına ve deniz gönüllülerine seslenen Abdülvahit Şimşek gerek ayni gerekse maddi tüm yardımları kabul edeceklerini belirterek, çağrılarına hızla dönüş yapan başta Gemi İnşa Sanayicileri Birliği ve Türk Armatörler Birliği olmak üzere tüm denizcilik camiasına teşekkür etti.

Abdülvahit Şimşek; ”Denizcilik paydaşlarımızı yüreğimizi yakan deprem felaketinde yurttaşlarımızla bir olmak ve onların yaralarını bir nebze olsun sarmak için İMEAK DTO koordinasyonuyla başlattığımız yardım organizasyonuna destek vermeye ve depremden zarar gören yurttaşlarımızın yanında olmaya davet ediyorum.

Elim deprem felaketinden zarar gören halkımıza bu zor günlerindedesteği bir borç bildiğimi, şahsım ve AVS ailesi olarak denizcilik camiamızın hizmetinde olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum”ifadesini kullandı.

Denizciler yardım üssü kurdu! AVS ve İMEAK DTO’dan deprem seferberliği ile ilgili etiketler