'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir!

Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının çalışanlara verdiği skandal talimatlar pes dedirtti. Adı skandallarla anılan Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının üzerinde kurulan baskılar Whatsapp yazışmalarına yansıdı.

İtfaiye bir yandan AY-BA bir yandan, CHPli belediyeden Aydınlıların özgür iradesini esir alma girişimleri sürmeye devam ediyor. 

İtfaiye amiri Şaban Gümüş'ün personellere zorla Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir haberin sosyal medyalarından paylaşmaları talimatını verdiği ortaya çıktı.

İTFAİYE AMİRİ: 'HERKES PAYLAŞACAK, BAŞKANIMIZIN TALİMATI'

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından kurulan Whatsapp grubunda itfaiye amiri Şaban Gümüş tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesine ait bir haberinin paylaşılması talimatı verdi. 

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir!

İtfaiye amirinin "Tüm personel, Facebook ve Instagram sayfalarında paylaşacaktır, sayın başkanımızın talimatıdır" şeklinde mesaj yazdığı görüldü.

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir! - Resim : 2

İTFAİYE DAİRE BAŞKANI: 'PAYLAŞIN, BU BİR EMİRDİR!'

Aynı Whatsapp grubuna İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır ise, "Tüm itfaiye teşkilatı tarafından paylaşım yapılacak, amirlerce takip edilecek bu bir emirdir" Şeklinde talimat verdiği görüldü.

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir! - Resim : 3

GIDA MÜHENDİSİ: 'ÖZLEM BAŞKANIMIZI KAÇ KEZ PAYLAŞTIĞINIZI YAZIN'

Yine Aydın Büyükşehir Belediyesinin bir kuruluşu olan AY-BA şirketinde de benzer skandalların yaşandığı belirtiliyor.

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir! - Resim : 4

AY-BA yemekhane müdürü olan Gıda Mühendisi Buket Köksal, ortak Whatsapp grubunda "Arkadaşlar özlem başkanımızın bugüne kadar olan Facebook, Twitter, Instagram paylaşımlarını kaç kez paylaştınız, gruptan herkes yazsın " şeklinde talimat verdiği görüldü.

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir! - Resim : 5

AY-BA çalışanlarının aynı Whatsapp grubuna daha öncen Özlem Çerçioğlu hakkında yaptıkları paylaşımları Whatsapp grubuna attıkları görüldü.

BU BİR FİŞLEME

Daha önce binlerce kişinin işine son veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni işten çıkarmalara zemin hazırlamak için böyle bir fişleme yaptırdığı bildirildi.

GENÇLERİN 'DEMOKRAT' AMCASI BU DURUMA NE DİYECEK?

''Gençlerin Demokrat Amcası'' olduğunu iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi belediyelerinde yaşanan bu fişleme skandalı ile ilgili ne diyeceği ise merak ediliyor.

Çalışanların sosyal medya hesaplarını takip ettirmesi, kendisi ile ilgili haberleri paylaşmaya zorlaması kişi hak ve hürriyetlerini aykırı olduğu bildirildi.

 

Kaynak: Sabah

'Demokrat Amca'nın Belediyesi: Herkes paylaşacak! Bu bir emirdir! ile ilgili etiketler Aydın Sosyal Medya özlem başkan skandal troll paylaşım talimat emir
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.