Demirtaş ihanet turunda: ABD'de "Suçlu PKK değil, devlet" dedi!

Washington’da konuşan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, kendisine yöneltilen TAK sorusunda her zamanki gibi suçu devlete attı.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş,Washington’da yeni açılan Kurdish Policy Research Center’in düzenlediği toplantıda konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE DEĞİL DEVLETE SUÇ ATTI

Ülkenin batısında şiddet ve terörizm Ankara'yı vurdu. TAK denen örgütlenme, şehir terörizmine başvuruyor. Burada Türk - Kürt çatışmasına gitme riski var mı, nasıl görüyorsunuz? şeklindeki soruya Demirtaş, Bu konuda çok dikkatli konuşmaya çalışıyorum. Bu tür tespit ve değerlendirmeler yapılırken hassas davranılmalı. Ankara'da yaşanan katliam, İstanbul'da yaşanan patlama, zaten uzun yıllardır var olan kamplaşmayı, tansiyonu yükseltti. şeklinde yanıt verdi.

Demirtaş'ın devamındaki sözleri ise skandal niteliğinde oldu. HDP eş başkanı Sokağa çıkmanın yasak olduğu yerlerde yaşanan katliamlar iki toplum arasındaki mevcut kutuplaşmayı inadına gerilimli hale getirdi. Hepimizi kaygılandıracak kadar tansiyon artmış durumda. diye konuşarak, devleti katliamcılıkla suçladı.

Demirtaş ihanet turunda: ABD'de "Suçlu PKK değil, devlet" dedi! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...