Demirören Lisesinden ayda bin TL burs imkanı! Yol, yemek ve yurt dahil! İşte başvuru şartları!

Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başarılı öğrencilerine burs veriyor. Ayda 500 TL ile 1000 TL arasında burs verecek olan okul, hazırlık sınıfıyla başlayacak ve 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk 30 öğrencisini kabul edecek.

Türkiye'nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim vererek alanında ilk ve tek medya lisesi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Liselere Geçiş Sınavı'nda başarılı olan öğrencilere burs veriyor. Lise, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk 30 öğrencisini kabul edecek. Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerin ders vereceği hazırlık sınıfıyla başlayacak devlet okulu Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 1 yılı İngilizce hazırlık sınıfında 5 yıllık eğitim verilecek.

Demirören Lisesinden ayda bin TL burs imkanı! Yol, yemek ve yurt dahil! İşte başvuru şartları!

BURSUN YANINDA YEMEK, SERVİS VE YURT OLANAĞI DA SAĞLANIYOR

Hazırlık sınıfından sonra da pek çok ders İngilizce verilecek. Şehir dışından gelecek öğrencilere konaklama ve İstanbul’un her yerine ücretsiz servis ve yemek sunulacak. Öğrencilere ayrıca; 500 puan alana aylık 1000 TL, 485-500 puan arasına aylık 750 TL, 470-485 puan arasına aylık 500 TL başarı bursu verilecek. Gazetecilik ve Radyo-Televizyon olmak üzere iki bölümle eğitim verecek lisede öğrenciler basılıdan dijital medyaya, televizyondan podcast'e, sosyal medyadan YouTube'a kapsamlı bir müfredatla dünya standartlarında çağdaş bir eğitim alacak. Bu okulla geleceğin mesleği olan medya için sektöre yetkin elemanlar yetiştirilecek.

ÖĞRENCİLER MESLEKLERİNİ DUAYENLERDEN ÖĞRENECEK

Lise, Türkiye’nin en büyük medya grubu olan Demirören Medya'nın içinde eğitim verecek. Böylece öğrenciler mesleklerini Hürriyet, Milliyet, CNN Türk, DHA, Kanal D, Posta, Fanatik ve DSmart gibi Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarında görev yapan sektörün duayenlerinden öğrenebilecek.

 

Demirören Lisesinden ayda bin TL burs imkanı! Yol, yemek ve yurt dahil! İşte başvuru şartları! ile ilgili etiketler Demirören Medya Demirören medya lisesi burs
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.