Demet Akalın'ın tercümanı göreve başladı!

Sadece girdiği polemiklerle değil, sosyal medya paylaşımlarındaki göz yoran imla hatalarıyla da magazin gündeminde sık sık yer alan Demet Akalın'ın tercümanı göreve başladı.

Sosyal medyayı etkin olarak kullanan ünlüler arasında yer alan Demet Akalın gün içinde çok sayıda paylaşıma imza atıyor. Bu paylaşımlar kimi zaman kendisi hakkında çıkan bir haberi yalanlama şeklinde olurken kimi zaman da bir konseri hakkında yapılan paylaşımlardan oluşuyor.

DEMET'İN İMDADINA YETİŞTİ!

Akalın bu paylaşımları ardı ardına yaparken en çok eleştirildiği konu hemen herkesin tahmin edeceği üzere imla hataları oluyor. Sadece ekleri ayrı yazmak gibi basit hatalardan tutun da kelimelerin tamamen yanlış yazılmasına kadar geniş bir yelpazede hatalar yapan Akalın’ın imdadına yeni açılan bir hesap yetişti.

METİNLERİNİ DÜZELTİYOR

Demet Akalın’ın yaptığı hemen hemen tüm paylaşımların altına yorumda bulunarak Akalın’ın ifadelerini düzelten bu hesabın adı ise Demet Akalın tercümanı… Bu parodi hesabın Akalın’ın hatalarına ne kadar uzun bir süre katlanacağı ise merak konusu.

İşte bir örnek:

demet-akalin-ic-2

Demet Akalın'ın tercümanı göreve başladı! ile ilgili etiketler Demet Akalın Twitter tercüman