DEM Parti'nin ardından CHP'de Gebze'de Erkan Baş'ı destekleyecek!

31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken siyasette hareketli günler yaşanıyor. İddiaya göre CHP, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkan Adayı Erkan Baş'ı destekleyerek aday çıkartmayacak.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, 31 Mart'taki yerel seçimlerde partisinin Kocaeli Gebze Belediye Başkan adayı olduğunu duyurmuştu.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş,  soyal medya hesabından "TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır. Ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze'den adaylığımı ilan ediyorum." ifadelerine yer vermişti.

İddiaya göre DEM Parti'yle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi de Gebze Kocaeli Belediye başknlığı yarışında Erkan Baş'ı destekleyecek.

 

 

DEM Parti'nin ardından CHP'de Gebze'de Erkan Baş'ı destekleyecek! ile ilgili etiketler CHP DEM Parti TİP Erkan Baş Gebze Kocaeli seçim Yerel seçim
GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.