DEM Parti’li Altan Tan’dan canlı yayında Kandil ve CHP itirafı!

CHP’nin ortağı DEM Parti’li Altan Tan’dan canlı yayında Kandil itirafı geldi. Halk TV'de konuşan Tan'ın “DEM’e hakim olan kanat Kandil'e de egemen olan kesim yine bu 10 yıllık siyasetin devamından yana. Ne pahasına olursa olsun AK Parti ve Erdoğan’ı zayıflatmak istiyorlar.” sözleri dikkat çekti.

DEM Parti’li Altan Tan’dan canlı yayında CHP ve Kandil itirafı geldi.

Halk TV'de konuşan Tan, "Yani bu seçimde de yine ölümüne bir karşıtlık karşılıksız bir CHP destekçiliği, İmamoğlu destekçiliği mi, yoksa bir şekilde çözümü zorlayacak yahut da kapısı açacak bazı hamleler mi yapılması lazım. Şimdi burada tabii DEM'in içinde de genel Kürt siyasetinin içinde de Türkiye demokratları içerisinde de kafalar karşık. Bunların önemli bir kısmı. Şu anda DEM'e de hakim olan kanat Kandil'de de egemen olan kesim. Yine bu 10 yıllık siyasetin devamından yana. Yani ne pahasına olursa olsun Erdoğan'ı zayıflatmak ondan sonrasını çok fazla hesap etmemek ve yine belli bir elle tutulur karşılık görmeden, almadan CHP'yi veya İstanbul özelinde İmamoğlu'nu desteklemek. İşte bunlar karşılıklı hamleler." açıklamasında bulundu.

 

 

 

DEM Parti’li Altan Tan’dan canlı yayında Kandil ve CHP itirafı! ile ilgili etiketler CHP DEM Parti İstanbul AK Parti İBB Ekrem İmamoğlu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.