Dedelerinden kalma Atatürk imzalı berat ve madalyaları sattılar

Hayırsız torunların, Kurtuluş Savaşı kahramanı olan dedelerinden kalma beratları ve madalyaları antikacılara satmaları “Bu ne vefasızlık” dedirtti

İzmir’de, Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık ve başarı göstermiş askerlere verilen, Atatürk imzalı beratlar ve İstiklal Savaşı madalyaları, bazı torunlar tarafından antikacılara satılıyor. Son yıllarda İzmir’deki antikacılara, Atatürk’ün imzasının olduğu, savaşta kahramanlık ve başarı göstermiş askerlere verilen beratlar ile İstiklal Savaşı madalyaları getirilmeye başlandı. Beratların 10 bin TL’ye, İstiklal Savaşı madalyalarının ise 1500 TL’ye alıcı bulduğu belirtildi.

1500 lira için!

İzmir Antikacılar Derneği Başkanı Cem Üsküp, madalyaları satanlar kadar taliplilerin de olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Milli mücadelenin sembolü olan bu madalyaları, gereken özeni göstererek evinin görünebilir köşelerine asan ya da madalya koleksiyonu için alanlar var. Madalyalar 1500 TL’den alıcı buluyor. Son dönemlerde elimize Atatürk’ün imzalayıp, bizzat kendi eliyle kahraman askerlerimize verdiği beratlar da geliyor. Beratlar 10 bin TL’ye alıcı buluyor. Hem madalyaların hem de beratların değeri her geçen yıl daha da artıyor.”

Dedelerinden kalma Atatürk imzalı berat ve madalyaları sattılar ile ilgili etiketler Atatürk gazi torun berat
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...