DEAŞ'tan Rus lider Putin'e afişli yeni katliam tehdidi geldi

Rus lider Putin'in 139 kişinin katledildiği saldırıyı her ne kadar DEAŞ üstlense de arkasında ABD'nin olduğunu söylemesinin ardından DEAŞ'tan Putin'e afişli yeni katliam tehdidi geldi.

DEAŞ Rusya'da düzenlediği kanlı saldırının ardından ülkeye yönelik bir tehdit afişi yayınladı.

Yaygın olarak paylaşılan mesajın Rusça versiyonunda, elinde bıçak tutan maskeli bir adamın resminin önünde "Putin dahil tüm zalim Ruslara tehdit" başlığı yer alıyor. Posterin altında ise "Dikkat edin, rehin tutulan kardeşlerimizin intikamını alma fırsatımızın olmadığını düşünmeyin." yazıyor.

 ÖLÜMCÜL, KANLI, YIKICI DARBELER

Tehdit mesajında 'Evet! Çok ağır, ölümcül, kanlı, yakıcı ve yıkıcı darbeler. Allah'ın izniyle bir katliam bekliyoruz. Çok yakında' ifadelerine yer verildi.

DEAŞ'tan Rus lider Putin'e afişli yeni katliam tehdidi geldi - Resim : 2

PUTİN'E KANLI İNTİKAM TEHDİDİ

Newsweek bu paylaşımı 'IŞİD Putin'e Yeni Tehdit' başlığı ile okurlarına duyurdu. Daily Mail ise 'Putin'i ve Rusları 'katletmekle' tehdit ediyor' manşetini attı.Bir başka İngiliz gazetesi Daily Star 'DEAŞ, Putin'e 'katliam beklemesini' söyledi' dedi. Mirror ise 'DEAŞ, Putin'i "kanlı" intikam almakla tehdit ettiği bildirildi' dedi.

DEAŞ'tan Rus lider Putin'e afişli yeni katliam tehdidi geldi ile ilgili etiketler DEAŞ Putin Moskova
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.