Davutoğlu'na İzmir'de büyük şok!

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Gelecek Partisi'nde İzmir şoku yaşanıyor. GP'nin İzmir Torbalı, Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanları ortak basın toplantısı düzenleyerek istifalarını açıkladılar.

Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi bir kez daha İzmir'deki istifalarla sarsıldı.

Bir süre önce Buca, Gaziemir, Balçova, Narlıdere, Çeşme ve Tire İlçe Başkanları Gelecek Partisi'nden istifa etmişti.

İzmir'de 6 ilçe başkanı daha görevlerinden ayrıldı.

GP'nin Karabağlar İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Torbalı, Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanları istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu.

6 ilçe başkanı adına açıklamada bulunan Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner, yaklaşık 8 aydır mücadele verdiklerini söyledi.

Kendilerine verilen vaatlerin tutulmadığını belirten Fidaner, partide ilçe başkanlarına herhangi bir değer verilmediğini gördüklerini ifade ettiler.

Davutoğlu'na İzmir'de büyük şok!

Zeynel Abidin Fidaner'in istifalara ilişkin açıklamaları şöyle:

"Genel merkezden gönderilen tabelalar var. Genel Başkanımızın görsel tablolarının genel merkez tarafından yapılacağını söylediler. Daha sonra bizden paralar talep edildi. Yüksek miktarlarda paralar talep edildi. Kendi ilçem adına 80-100 bin tabela parası çıktı. Bunların ilçe başkanlıkları tarafından ödeneceği söylendi. Biz bu paraları bizim ödemeyeceğimizi söyledik. Bununla ilgili de baskılar aldık. Hatta bununla ilgili benden senet talep edildi."

Kendisi dahil Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanlarının görevlerinden bugün itibariyle istifa ettiğini açıklayan GP Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner; Buca, Gaziemir, Balçova, Narlıdere, Çeşme ve Tire ilçe başkanlarının ise bir süre önce görevlerini bıraktıklarını sözlerine ekledi. 

Davutoğlu'na İzmir'de büyük şok! ile ilgili etiketler Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi İzmir Karaburun Seferihisar Menderes Karabağlar Konak torba