Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor

Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale sürüyor. Yangınla mücadele kapsamında gece görüşüne sahip helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Datça'daki yangınla ilgili yaptığı açıklamada “Yangında 10 uçak, 20 helikopter, 156 arazöz, 19 su tankeri, 29 iş makinası ve 1138 personel görev alıyor” demişti.

Muğla'nın Datça ilçesinde ormanlık alanda yangın çıkmıştı. Yangın, Mesudiye Mahallesi Radar mevkiinde saat 12.30 sıralarında başlamıştı. Devletin tüm imkanlarıyla yangını söndürmek için çalışmaları devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığından yangın hakkında yapılan açıklamada, “Yangında 10 uçak, 20 helikopter, 156 arazöz, 19 su tankeri, 29 iş makinası ve 1138 personel görev alıyor” denildi.

Yangına gece müdahalesi sürerken gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri de müdahaleye başladı.

Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor

GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTERLER İLK DEFA BURADA DENENİYOR

Datça’daki yangın bölgesine gelerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Teknolojimiz en üst seviyede. Kullandığımız yapay zeka, yazılımlarımız, donanımlarımız. Biz Marmaris’te daha beterini gördük, burada içimiz daha rahat. Burada son durumla ilgili bilgi alacağız. Bir de gece kullanılabilen helikopterleri de ilk defa burada denemiş olacağız. Bunların sağlıklı çalışıp çalışmadığını test edeceğiz. İlk defa burada deneyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor - Resim : 2

"TÜM İMKANLAR SEFERBER EDLİLİYOR"

Muğla Valiliğinden orman yangını ile ilgili yapılan açıklamada alevlerin kontrol altına alınabilmesi için tüm imkanların seferber edildiği belirtilirken, "Datça Mesudiye Kocadağ mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıkmıştır. Yangını en kısa sürede kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edilmiştir. Bölgeye çok sayıda hava ve kara ekibi yönlendirilmiştir. Yerleşim yerlerini yangından korumak için gerekli tedbirler ekiplerimizce alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verilmişti.

Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor - Resim : 3

Yangına ilişkin Datça Kaymakamı Mesut Çoban'da açıklamada bulundu.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban ise, "Yangın yerleşim alanlarını tehdit etmiyor. Ancak bölgede yoğun bir duman oluştu." açıklamasında bulunmuştu.

Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor - Resim : 4

Datça'daki yangına müdahale sürüyor: Gece görüşlü helikopterler ilk defa burada sahaya çıkıyor ile ilgili etiketler Datça Yangın Orman Yangını helikopter müdahale gece görüşü
GÜNÜN VİDEOSU

Malezya'da askeri geçit töreninde facia! 2 helikopter havada çarpıştı! Çok sayıda ölü var...

Malezya’da askeri geçit töreni hazırlıkları sırasında iki helikopter havada çarpıştı. Korkunç kaza saniye saniye kameralara yansırken, en az 10 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.