Darp ettiği komşusu için 'tam dövemedim' diyen şarkıcı Halil Sezai ifade verdi

15 Eylül 2020'de Tuzla’da, yüksek ses nedeniyle komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği gerekçesiyle hakkında 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan ve 43 gün hapis yatan şarkıcı Halil Sezai, sahne aldığı bir mekanda söylediği “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Hak etti” sözleri nedeniyle savcılıkta ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi. Suçlamayı kabul etmeyen Sezai, “Kimseye yönelik hakaret ve tehditte bulunmadım. Konserde sohbet ediyordum” açıklamasında bulundu.

Tuzla'da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapse çarptırılan şarkıcı Halil Sezai 43 günün ardından tahliye edilmişti. 18 Temmuz 2021 tarihinde sahne aldığı bir mekanda, darp ettiği komşusu için “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere inşallah. Hak etti” şeklinde ifadeler kullanan Sezai, yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

 

HALİL SEZAİ KENDİSİNİ BU SÖZLERLE SAVUNDU

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nda ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Sezai’nin ifade işlemleri yaklaşık yarım saat sürdü. Sezai İfadesinde, “Kimseye yönelik hakaret ve tehditte bulunmadım. Konserde sohbet ediyordum” diyerek suçlamayı kabul etmedi. İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sezai, avukatıyla birlikte adliyeden ayrıldı.

Darp ettiği komşusu için 'tam dövemedim' diyen şarkıcı Halil Sezai ifade verdi

OLAYIN GEÇMİŞİ

Tuzla'da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç'i darp eden şarkıcı Halil Sezai, “silahla yaralama”, “alenen hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal”, “mala zarar verme” suçlarından toplamda 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. 42 gün tutuklu kalan Sezai, davanın ilk celsesinde tahliye olmuştu.

Halil Sezai, 18 Temmuz 2021 tarihinde sahne aldığı bir mekanda, “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere inşallah. Hak etti” şeklinde sözler söylemişti. Sezai'nin sözlerinin üzerine darp edilen Hüseyin Meriç'in avukatı, Sezai hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sezai hakkında “hakaret” ve “tehdit” suçlarından soruşturma başlatılmıştı. (İHA)

Darp ettiği komşusu için 'tam dövemedim' diyen şarkıcı Halil Sezai ifade verdi ile ilgili etiketler Halil Sezai soruşturma Savcılık ifade Darp Hüseyin Meriç hapis cezası
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.