Dalgıçlar sualtı kamerası ile görüntüledi: Marmara Denizi’nde müsilaj yok

Pendik Belediyesi arama kurtarma ekipleri gerçekleştirdiği eğitim dalışında Marmara Denizi'ni sualtı kamerası ile görüntüledi. Çekilen görüntülerde Marmara Denizi'nin dibinde müsilaja rastlanmadı. Denizin üzerindeki ve tabanındaki temizlik, sualtı kamerasına yansıdı.

Marmara Denizi'nde eğitim için dalış gerçekleştiren Pendik Belediyesi arama kurtarma ekipleri (PEAK), sualtı kamerası ile denizin derinliklerini görüntüledi. Çekilen görüntülerde ise geçen sene etkili olan müsilaja rastlanmadı. Denizin tabanındaki temizlik su altı kamerasına yansıdı.

Dalgıçlar sualtı kamerası ile görüntüledi: Marmara Denizi’nde müsilaj yok

Geçtiğimiz yıl Marmara Denizi'nde suyun yüzeyini ve derinlerini saran 'deniz salyası' olarak da bilinen müsilaj görülmüştü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde yapılan çalışmalar neticesinde Marmara Denizi müsilajdan arınmıştı.

Dalgıçlar sualtı kamerası ile görüntüledi: Marmara Denizi’nde müsilaj yok - Resim : 2

Pendik Belediyesi’ne bağlı arama kurtarma ekipleri (PEAK) ise Pendik sahilde dalış eğitimi gerçekleştirdi. Ekiplerin yaptıkları dalış eğitimlerinde Marmara Denizi'nin yüzeyinde ve derinliklerinde müsilaja rastlanmadığı görüldü. Denizin üzerindeki ve tabanındaki temizlik, sualtı kamerasına yansıdı.

PEAK ekipleri tarafından Marmara Denizi, su altı kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Eğitim esnasında deniz altından çekilen görüntülerde denizin temiz olduğu, müsilajın olmadığı görülüyor.

Dalgıçlar sualtı kamerası ile görüntüledi: Marmara Denizi’nde müsilaj yok ile ilgili etiketler dalgıç marmara denizi müsilaj su altı kamerası