Daha küçük ve ince yeni PlayStation 5, Japonya'da satışa çıktı

Sony'nin yeni model PlayStation 5 (PS5) konsolunu Japonya'da satışa sundu. Yeni PS5 Slim hem boyut olarak hem de incelik olarak daha küçük. Ayrıca depolama kapasitesi de artırıldı.

Japonya'daki mağazalar, "PS5 Slim" ismiyle piyasaya sürülen yeni model konsolların satışına başladı.

Disk sürücüsüz model 59 bin 980 yen (395 dolar) ve ultra HD Blu-Ray disk sürücülü model 66 bin 980 yen (442 dolar) etiketle müşterilerin beğenisine sunuldu.

Daha küçük ve ince yeni PlayStation 5, Japonya'da satışa çıktı

PS5 SLIM DAHA KÜÇÜK VE DAHA İNCE 

Kasım 2020'de piyasaya çıkan ilk modele kıyasla yaklaşık yüzde 30 daha küçük tasarlanan yeni model PlayStation 5'in hafıza kapasitesi 1 terabayta yükseltildi.

Ayrıca ilk modellerin ağırlığıyla kıyaslandığında, "PS5 Slim" disk sürücülü modelde yüzde 18, disk sürücüsüz modelde ise yüzde 24 oranında hafifletildi.

Mevcut stokların tükenmesiyle eski model PlayStation 5'lerin satışını durdurmayı planlayan Japon firma, deniz aşırı "PS5 Slim" satışlarına bu ay içinde başlayacak.

 

Daha küçük ve ince yeni PlayStation 5, Japonya'da satışa çıktı ile ilgili etiketler PlayStation Japonya Sony
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.