Cüneyt Özdemir tweetini 10 bin dolara sattı

Gazeteci Cüneyt Özdemir bugün ilginç bir konu ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Her gün YouTube kanalında haber programı yapan Özdemir, tweetini NFT yöntemi ile sattı. Tweete en yüksek teklifi veren ise Global Agency’nin CEO’su İzzet Pinto oldu.

Mart ayı boyunca kripto sanat akımı hayatımızda önemli bir yer etmeye başladı. Geçen hafta Kristina Kim isimli genç sanatçı dünyanın ilk üç boyutlu dijital evini NFT olarak satarak 515 bin dolara yakın gelir elde etmişti. Türk karikatürist Tarık Tolunay ve ünlü oyuncu Bensu Soral da yine bu ay içerisinde NFT’de dikkat çeken isimler arasındaydı. Her iki sanatçı da açık arttırma yoluyla resimlerini sattı.

Fakat gazeteci Özdemir’in sattığı eser, yalnızca esprili ve ironik bir Twitter gönderisi oldu.

10 BİN DOLARLIK TEKLİF

Newsapost'un haberine göre: Sosyal medyada oldukça etkili bir gazeteci olan Cüneyt Özdemir, Türkiye’de bir ilke imza attı. Tecrübeli yayıncı 26 Mart Cuma günü bir Twitter gönderisini NFT haline dönüştürdü. Paylaşımda yalnızca şu cümle yazılıydı: “Bu tweet bir ‘SANAT ESERİ’dir!”

Cüneyt Özdemir, Valuables isimli açık arttırma platformu üzerinden tweet’ini satışa çıkardı. Üç gün içerisinde gazeteciye dört teklif geldi. İlki 100 dolar, ikincisi 500 dolar, üçüncüsü ise 1.000 dolardı. Fakat bu sabah, Özdemir’in YouTube canlı yayınından saatler önce 10 bin dolarlık teklif geldi.

Teklifi yapan isim ünlü dizi dağıtıcısı Global Agency’nin CEO’su İzzet Pinto idi. Deneyimli televizyoncu, Cüneyt Özdemir‘in NFT dünyasına ilk adım attığı tweet’i satın aldı. Özdemir saat 12:00’da gerçekleştirdiği canlı yayında açık arttırmayı sonlandırıp satışı tamamladı.

Cüneyt Özdemir tweetini 10 bin dolara sattı ile ilgili etiketler Cüneyt Özdemit tweet NFT satış
GÜNÜN VİDEOSU

İstanbul'da skandal olay: Küçük çocuğa alkol içirip sosyal medyada paylaştılar!

İstanbul Başakşehir'de bir grup genç, sokakta gördükleri küçük çocuğa alkol içirip o anları sosyal medyada paylaştılar.