Cüneyt Özdemir, TOKİ'yi hedef alan muhalefeti eleştirdi: "CHP'liler de başvuruyor"

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube kanalında yaptığı açıklamalarda TOKİ projesini hedef alan muhalefeti eleştirdi. "Başvuranların çoğu CHP'li" diyen Özdemir, "Bütün muhalefet şu anda bu işin tutmayacağını anlatıyor. Peki ikna, sıfır. Ben tersini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu sosyal konut projesiyle (TOKİ) ilgili konuşan gazeteci Cüneyt Özdemir, muhalefetin bu projeye karşı tutumunu eleştirdi.

"BAŞVURANLARIN ÇOĞU CHP'Lİ"

Herkesin akın akın başvuru yaptığına dikkat çeken Özdemir, "Şöyle bir yanılgı var zannediyorlar ki evlere AK Partililer başvuruyor. Benim gördüğüm, CHP'liler de başvuruyor. Bir anket yapayım başvuranların yarısından çoğu CHP'li olabilir" dedi.

Cüneyt Özdemir, Youtube kanalındaki yayında, sosyal konut projesiyle ilgili gündem olacak sözler söyledi. Özdemir, projeye "bu tutmaz, bu olmaz" şeklinde muhalefet edilmesini eleştirdi. "Allah'ını seversen böyle muhalefet olur mu, diyeceğim, demiyorum. Niye? Akıllandım çünkü. Niye ben dayağı yiyeyim ağabey. Çok güzel, 'bu iş tutmaz'. Evet. Çok güzel muhalefet bu. 'Yalan söylüyorlar' tabii tabii." diyen Özdemir, muhalefete eleştirilerini şöyle dile getirdi:

"Herkes akın akın ev başvurusuna gidiyor. Muhtemelen göreceksiniz, bir değil on tane çekiliş olur. En azından seçime kadar derler ki "2 tane daha çekiliş yapıyoruz." Seçimden sonra da "1 milyon ev yapıyoruz." der. Neden demesin, elini tutan mı var?"

MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ

Süleyman Demirel dönemini hatırlatarak "Demirel, sadece vaat ederek bunları yaptı" dedi. Özdemir, şunları söyledi:

"Bütün muhalefet şu anda bu işin tutmayacağını anlatıyor. Peki ikna, sıfır. Ben tersini bekliyorum. Ben biraz iğneyi kendime batırayım. Biraz gerizekalı hissediyorum. Çünkü şunu umuyordum muhalefet şu anda umut vaat edecek iktidar da korku vaat edecek demiştim, yanılmışım. İşler tam tersine döndü. İktidar öyle yada böyle "Ev vereceğim, ucuza ev vereceğim" diyerek umut vaat ediyor. Muhalefet de diyor ki; hayır, hayır veremez, veremeyecek, kandıracak falan. Sen hangisini satın alırsın? Şu anda gördüğümüz kadarıyla 1,5 milyon kişi bu umudu satın almış durumda. Şöyle de bir yanılgı var zannediyorlar ki AKP'liler başvuruyor. Benim gördüğüm, CHP'liler de başvuruyor bu ev meselesine. Gidip bir anket yapayım başvuranların yarısından çoğu CHP'li olabilir."

 

Cüneyt Özdemir, TOKİ'yi hedef alan muhalefeti eleştirdi: "CHP'liler de başvuruyor" ile ilgili etiketler TOKİ Cüneyt Özdemir Cumhurbaşkanı sosyal konut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal konut projesi
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.