Cumhurbaşkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na 'uzay' cevabı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu'da toplu açılış töreninde konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Dün yenilmez sandıkları ordularıyla topraklarımızı işgale gelmişlerdi. Şimdi terör örgütleriyle, ekonomiyle üzerimize geliyorlar.

Bu referandum 15 Temmuz'un intikamıdır.

16 Nisan yeni bir çıkıştır, yeni bir diriliştir. Hayır diyenler gibi körü körüne sandığa gitmiyoruz değil mi? Türkiye için tarihi bir yol ayrımındayız. Kimler hayır diyor? Söyleyeyim; Kandildeki teröristlerin başları, PKK terör örgütü, FETÖ'cüler hayır diyor. Sevgili Peygamberimiz 'Kişi sevdikleriyle beraberdir' buyuruyor. Bunlar Kandil'i, PKK'yı seviyorlarsa onlarla beraberlerdir. 15 Temmuz'da ülkemizi bölmeye çalıştılar, 16 Nisan bunun hesabını sorma günüdür.

KILIÇDAROĞLU'NA 'UZAY' CEVABI

Ana muhalefetin başı, elalem uzaya çıkıyor, bizimkiler ülkeyi tek adama bırakıyor diyor. Yahu elalem uzaya çıkarken siz Türkiye'de darbe peşindeydiniz, kızlarımızın türbanıyla uğraşıyordunuz. Elalem uzaya gidiyor onlar üniversitelerin kapısında kızlarımızı içeri sokmuyorlar ikna odalarına sokuyorlardı.

CHP SEÇMENİNİN EZİYETİ

Zihin fukara olunca akıl ukala olurmuş. İnsan muvazeneyi kaybedince dilinin freni boşalırmış. Açıkçası CHP seçmenin böyle bir eziyete maruz kalması beni çok üzüyor. Böyle bir partinin sırtı yerden kalarak mı? Adam 7 seçim kaybetmiş yerinden kıpırmadıyor. Mevcut sistem değil 7 değil 17 seçim de kaybetse yerine kalmasına imkan sağlıyor. Buradan sesleniyorum AK Parti'ye gönül veren kardeşlerim MHP'ye gönül veren BBP'ye gönül veren Saadet Partisi'ne gönül veren HDP'ye gönül veren kardeşlerim gelin 16 Nisan'da el ele verin bu tepedekilerin yanlışlarını bozun ve ülkemizi yeni bir aydınlık yarına hep beraber sevk edelim. Bu çukurcularla beraber mi yürüyeceğiz?

NE DESEK BOŞ!

Cumhurbaşkanı isterse bir gecede lokantaları kapatacak diyerek kendini gülünç duruma düşüren bu zata ne desek boş. Zaten bu sözler ona değil milletime. Bu zatın yalanlarıyla kafası bulanan vatandaşlarımız varsa bunların hepsini onun için anlatıyorum. Bir tek adam lafı tutturmuşlar gidiyor. Bir ülkede demokrasi, hukuk, anayasa varsa orada tek adam olmaz. Bir ülkede Meclis varsa orada tek adam olmaz. Bir ülkede milli iradeye saygı, milletin kararlarının üstünlüğü varsa yani sandık varsa orada tek adam olmaz.

''UYANIN BEYLER, UYANIN''

CHP'de demokratlık falan arama, bunlar devletin, milletin değil kendilerinin emrinde olduğu dönemler var ya, işte o dönemin hayaliyle yanıp tutuşuyorlar. Uyanın beyler, uyanın. Sizin için tatlı bir rüya olan o günler, milletin kabusuydu, hepsi de geride kaldı. Artık söz de karar da milletindir, yetki de millete aittir. 16 Nisan işte bu karanlık dönemin son kırıntılarının ortadan kalkacağı gündür.

KADINLARA SESLENDİ

Derdim şu milletimize bunları anlatalım. Ama şu 25 gün sizlerde anlatacaksınız. Hele hele hanımlar lütfen evlerde sohbetler yapın. Gidin eş dost ahbap, evlerde anlatın. Yalan yanlışa kurban etmeyelim 16 Nisan’ı.

17 NİSAN'DA BU ZİHNİYETİN BU BEDAVACILIĞIN DEVRİ KAPANIYOR

Böyle bir partinin sırtı yerden kalkar mı? Adam 7 seçim kaybetmiş yerinden kıpırdamıyor. 17 seçim de kaybetse mevcut sistem imkan sağlıyor. 16 Nisan'dan sonra işte bu mümkün olmayacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir kez kaybettin, en fazla ikinci kez şansın olur. Yine kaybettin hadi geçmiş olsun. İşte onun için bu kadar bağrıyor. 17 Nisan'dan sonra bu zihniyetin, bu bedavacılığın devri kapanıyor. MHP, CHP, HDP'ye gönül veren kardeşlerim gelin 16 Nisan'da elele verin, bu tepedekilerin yanlışını bozun ve ülkemizi yeni bir aydınlık yarına hep beraber sevkedin. İşte bu çukurcularla beraber mi yürüyeceğiz? Bu çukurcular benim Güneydoğu'daki kardeşlerime az mı cefa, eza çektirdiler. Artık o devir kapandı.

ŞANTAJLA MİLLETVEKİLİ İSTİFA ETTİREN SİYASET BARONLARI VARDI

Geçmişte hükümet kurmak için otellerde milletvekili pazarı kuran parti liderleri vardı. Vaatle, şantajla, milletvekili istifa ettiren siyaset baronları vardı. Meclis'te beşinci parti olduğu halde Başbakanlık koltuğuna oturan genel başkanlar vardı. Türkiye artık bu rezillikleri geride bırakıyor. Çünkü hükümet Meclis'te değil doğrudan sandıkta kurulacak, otellerde değil. Milletin yarısından bir fazlasının oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen kişi kendi kabinesini oluşturacağı için 1950'den bu yana 48 hükümetin kurulmasına şahitlik eden Meclis'te bu rezaletler yaşanmayacak.

CUMHURBAŞKANI ESKİSİ GİBİ SORUMSUZ OLMAYACAK

Cumhurbaşkanının bütçe dışında kanun teklifi yok. Dönemin Cumhurbaşkanı ile Başbakanı arasında bir anayasa kitapçığı fırlatma hadisesi yaşanmıştı. Türkiye ekonomik ve siyasi krizle karşı karşıya kaldı. Devrin Başbakanı bu krizin bedelini siyaseten silinerek ödedi. Cumhurbaşkanına ne oldu, aynen devam etti. Şimdi ana muhalefetin başı o yok olanın devamıdır. Eğer 2001 krizinin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi yenilenmiş olsaydı aynı kişinin Cumhurbaşkanı olma şansı var mıydı? Meclis Cumhurbaşkanının görevini sonlandırıp, kendisi devam edemiyor. Veya Cumhurbaşkanı Meclis'i feshedip seçime gitme hakkına sahip değil. İkisi beraber millete gidecekler. Yeni anayasayla birlikte Cumhurbaşkanı her yaptığından sorumlu olacak.

BİR ÜLKEDE MECLİS, DEMOKRASİ, HUKUK VARSA TEK ADAM OLMAZ

Cumhurbaşkanı isterse bir gecede lokantaları kapatacak diyerek kendini gülünç duruma düşüren bu zata ne desek boş. Zaten bu sözler ona değil milletime. Bu zatın yalanlarıyla kafası bulanan vatandaşlarımız varsa bunların hepsini onun için anlatıyorum. Bir tek adam lafı tutturmuşlar gidiyor. Bir ülkede demokrasi, hukuk, anayasa varsa orada tek adam olmaz. Bir ülkede Meclis varsa orada tek adam olmaz. Bir ülkede milli iradeye saygı, milletin kararlarının üstünlüğü varsa yani sandık varsa orada tek adam olmaz.

PEYGAMBERİMİZE LAF UZATTILAR YAZIKLAR OLSUN

Bu meseleyi peygamberlere kadar götürdüler. Alın bunlardan birini vurun ötekine. iri kalktı peygamberimize laf uzattı. Ertesi gün evirdi çevirdi yine bir yere oturamadı. Yazıklar olsun. Biz milletimize hizmet için varız. 15 yıldır biz ne dedik meydanlarda biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Biz rabbim ömür verdiği müddetçe bu milletin hizmetkarı olmaya talibiz.

SORSANIZ KADIN HAKLARINI SAVUNURLAR AMA

Bir de zannediyolar ki erkek gençler girecek. Kızları niye hesaba katmıyorsunuz. Bu oyunu 16 Nisan'da bozmaya var mıyız? Bütün gençlik bir olacak, iri olacak, diri olacak, kardeş olacak, hep birlikte Türkiye olacak. İnşallah 16 Nisan'da sandıkları patlatacağız. Sorsanız bunlar kadın haklarının savunucusudurlar. Ama bunlar meseleyi askerliğe bağladılar.

DEVRAKANİ VE TAŞKÖPRÜ'YE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Devrekani ve Taşköprü’nün de doğalgaz olayını çözeceyiz. Bugün Enerji Bakanımdan da onun yolda bilgisini aldım. İnşallah orayı da hallediyoruz. Daha kepengi açılacak çok dükkanımız var. Gerekirse vatan için istikrar için istikbal için dökülecek çok kanımız var. Milletimize edilecek çok hizmetimiz var. 16 Nisan’da sandıkta vurulacak her evet mührü, 2023 için yola döşenmiş taş olacaktır. 2053 ve 2071 vizyonlarının şekillenmesi için atılmış birer çizgi olacaktır. Dünyanın en büyük on ekonomisinden olan Türkiye için ‘evet’ mi? Kişi başına milli geliri 25 bin dolar için evet mi? Bunlar borçlandı ve biz ödedik. 8 ay memuruna maaş ödeyemeyen bir Türkiye’yi devraldık. Ama şimdi böyle bir şey yok. Merkez Bankasının döviz rezervi 27.5 milyar dolardı, şimdi 127 milyar dolar. Her alanda lider Türkiye için evet mi? Bugün Kastamonu’da toplam yatırım bedeli 672 milyon lira olan eser ve hizmetlerin açılışını yapıyoruz. Geçtiğimiz 14 yılda Kastamonu 9.5 milyar liralık kamu yatırımıyla buluşmuştu. 400 yataklı Kastamonu Devlet Hastanesinin, 100 yataklı Devrekani Hastanesini özellikle ifade etmek istiyorum. 138 milyon liraya mal olan doğu çevre yolu, İnebolu-Kastamonu yolu, Sunta Köprülü Kavşağı önemli eserler arasında yerini alıyor. TOKİ 182 konutuyla bütün bunlarla beraber üniversitemizin 59 milyon liralık yatırımlarının da açılışını yapıyoruz. Belediyelerimiz 143 milyon liralık yatırımlar yaptılar. Tekstil alanında faaliyet gösteren özel sektör fabrikasının açılışını yapıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın hizmetleri var. Kastamonu bütün bunlarla değişim ve dönüşüm yaşıyor.

Cumhurbaşkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na 'uzay' cevabı! ile ilgili etiketler Erdoğan Kastamonu