Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'le görüştü: Tarihi zirvede dikkat çeken hediyeler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesinde liderler birbirlerine hediyeler takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'e zeytinyağı ve çifte kavrulmuş lokum hediye ederken Özel ise Erdoğan’a, Paşabahçe koleksiyonundan 'Payidar Gondol' isimli parçayı hediye etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özer, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmişti.

Siyasette normalleşme sürecinin başlangıcı olarak görülen ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'e iade-i ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'le görüştü: Tarihi zirvede dikkat çeken hediyeler!

MERDİVENLERDE KARŞILADI

Özel, Erdoğan'ı genel merkez girişindeki merdivenlerde karşıladı. Erdoğan'a AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti.

Erdoğan ve Özel, genel merkez önünde tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi.

18 YIL SONRA İLK ZİYARET

Ardından Özel'in 12'nci kattaki makam odasında gerçekleşen görüşmeye geçildi. Makam odasındaki görüşmeden de fotoğraf paylaşıldı.

Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. Erdoğan 2006'da başbakanlığı dönemindeki ziyaretinden 18 yıl sonra CHP'yi ziyaret etmiş oldu.

KARŞILIKLI HEDİYELEŞME

Görüşmede ilk ziyarette olduğu gibi liderler birbirlerine karşılıklı hediyeleşmede bulundu.

ERDOĞAN'DAN ZEYTİNYAĞI VE ÇİFTE KAVRULMUŞ LOKUM

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in aktardığına göre, Erdoğan tarafından CHP'ye Türkiye'nin farklı bölgelerinden zeytinyağı ve çifte kavrulmuş lokum hediye edildi.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yine Erdoğan tarafından Tan'a; özel kutuda fincan takımı hediye edildi.

ÖZEL, PAŞABAHÇE SERİSİNDEN PARÇA HEDİYE ETTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Paşabahçe’nin 'Gururla' koleksiyonundan 'Payidar Gondol' isimli parçayı hediye etti.

Bu seriyle ilgili şu bilgiler aktarıldı:

Payidar Gondol, II. Meclis salonunun balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü, ay yıldızlı görselden esinlenerek tasarlanmıştır. Genelde zaferin ve barışın simgesi olarak kullanılan defne, kimi zaman da kahramanlık, bilgelik, güzellik ve ölümsüzlüğü; meşe ise gücü, kudreti, bilgeliği sembolize etmektedir. Meclis balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü ay yıldızı görselin işlendiği Payidar Gondol, TBMM’nin gücünü, Atatürk’ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini, zor ulaşılan barışın değerini ve Cumhuriyetin sürekliliğini simgelemektedir.

Görüşmede Türk kahvesi ve çay içildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'le görüştü: Tarihi zirvede dikkat çeken hediyeler! - Resim : 2

İLK GÖRÜŞMEDE VERİLEN HEDİYELER

Mart ayındaki görüşmede CHP Lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Paşabahçe'nin Cumhuriyet Ateşi isimli objeyi ve Manisa’daki Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nden getirdiği mesir macununu, Erdoğan da Özel'e fincan takımı, çay ve bal hediye etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'le görüştü: Tarihi zirvede dikkat çeken hediyeler! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Özgür Özel CHP