Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu: Milli yas ilan edildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin ölümü nedeniyle bir gün milli yas ilan edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin ölümü nedeniyle bir gün milli yas ilan edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu: Milli yas ilan edildi!

''Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık.''

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Reisi'nin ölümünden büyük üzüntü duydum. Helikopter kazasında hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına kardeş İran halkına, devletine, hükmetine en samimi taziyelerimi iletiyorum. Cumhurbaşkanıvekili sayın Muhammed Muhbir ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim, taziyelerimi kendilerine ifade ettim. İran'ın filistin davasına verdiği güçlü desteği her zaman takdirle karşıladım. iran'a karşı uygulanan tek taraflı yaptırımlara katılmayarak komşuluk hukukumuzun gereğini yerine getirdim. Bugün kadar en sıkıntılı zamanlarında Türkiye İranlı kardeşlerine samimi destek vermiş bu konuda tavizsiz duruş sergilemiştir. Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla temasa geçerek arama kurtarma çalışmalarına katkı vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bundan sonra da aynı hissiyatla devam edeceğiz. Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık.'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu: Milli yas ilan edildi! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı

Sitene Ekle