Cumhurbaşkanı liderliğindeki Kabine Toplantısı bugün! İşte masadaki başlıklar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı bugün düzenlenecek. Masada öğretmen atamaları, terörle mücadele ve fahiş fiyatlarla mücadele gibi kritik konular var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Kabine bugün toplanıyor. Milyonları ilgilendiren konuların ele alınacağı Kabine sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan da kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunacak.

A Haber'den Merve Pekmez'in haberine göre; 

Kabine Toplantısı'nda iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar değerlendirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele kapsamında gerek yurt içi gerek sınır gerekse de sınır ötesindeki operasyonlar kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

YEREL SEÇİMLER

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirlerde görüşülecek.

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE

Ekonomideki yol haritasına Kabine Toplantısı'nda masada olacak.

Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar toplantıda ele alınacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Öte yandan öğretmen atamalarına ilişkin takviminde toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına ilişkin gelişmeye yönelik Kabine Toplantısı'nın sonrası bir işaret vermişti. Elbette Kabine Toplantısı sonrasında da öğretmen atamalarına ilişkin detaylar netleşecektir.

İSRAİL'İN GAZZE'DEKİ KATLİAMI

Dış politikada ana gündem elbette Gazze olacak. İsrail'in yaptığı katliamı durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi istişare edilecek.

F-16 MESELESİ

F-16 alımı ve modernizasyon için ABD'nin gönderdiği kabul mektubu Milli Savunma Bakanlığı'na ulaştı. Taraflar bir süre sonra bir araya gelecek. Kabine'de bu konuda teknik süreçlere ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

 

Cumhurbaşkanı liderliğindeki Kabine Toplantısı bugün! İşte masadaki başlıklar... ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan
GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.