Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uçakta 'asgari ücrete zam' sinyali: İşçimizden esirgemeyiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete ikinci kez zam yapılıp yapılmayacağına yönelik tartışmalara ilişkin olarak yöneltilen ''Asgari ücrette yeni artış olur mu?'' sorusuna ''Yıl ortasında bakılır, gerekirse işçimizden esirgemeyiz'' cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için gittiği Belçika'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

Brüksel'deki temaslarının ardından yurda dönüşünde uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete zam olacak mı? Emeklilerin bayram ikramiyesine zam gelecek mi? sorularına yanıt verdi.

ASGARİ ÜCRETE YIL ORTASINDA ZAM GELECEK Mİ?

"Yılbaşında asgari ücret ve memur maaş zammı belirlendikten sonra "Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir" dediniz. Geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz dedi. Bir gündem var mı, yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? Bir de emekliler için bayram ikramiyesi ödeniyor, onların da bir zam beklentisi var, emeklilere de bir müjdeniz olacak mı?" sorusuna Erdoğan, şu karşılığı verdi:.

"YIL ORTASINDA DEĞERLENDİRME GEREKTİĞİNDE BİZ VATANDAŞIMIZDAN ESİRGEMEYİZ"

"Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uçakta 'asgari ücrete zam' sinyali: İşçimizden esirgemeyiz! ile ilgili etiketler Erdoğan asgari ücret zam