Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'in İran misillemesine ilk yorum! "İki taraf da farklı şeyler söylüyor, sahiplenme yok."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'in İran misillemesine ilk yorum geldi. Erdoğan, "İki taraf da farklı şeyler söylüyor, sahiplenme yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"(Irak ziyareti) Ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Günübirlik ziyaret. Önce Bağdat. Sayın cumhurbaşkanı ve başbakan ile görüşme sonrası Erbil ziyareti gerçekleştireceğiz. Kuzey Irak ve merkezi yönetimle ilgili sorunları görüşeceğiz. Irak Türkiye ilişkisini ele alacağız.

Türkiye Almanya arasındaki ilişkileri ele alma fırsatımız olacak. Geçmişten bugüne olan dostluklarımız var. Bu ilişkileri değerlendireceğiz. Siyasi askeri, ticari birçok konu ele alınacak. Sayın cumhurbaşkanının bizim ile ilgili görüşmelerinde Almanya Türkiye ilişkilerini daha işleri nasıl taşırız bunları görüşeceğiz.

"İSRAİL FARKLI, İRAN FARKLI ŞEY DİYOR, AKLA ZİYAN OLMAYAN AÇIKLAMA YOK"

Şu anda İsrail farklı şeyler söylüyor, İran farklı görüşler ortaya atıyor. Sahiplenme yok ve konu ile ilgili akla ziyan olmayan açıklama da yok. İran'ın açıklamalarında da bu doğru diyor diyemiyorsunuz, İsrail'e zaten hiç diyemiyorsunuz. BM Güvenlik Konseyi'nde de ABD açıklamasında İsrail yanında yer aldığını görüyoruz. Herkes Filistin'in yanındayken ABD İsrail'in yanında duruyor. Farklı bir şey beklemiyorduk. Bunu da çok açık net ortaya koydu.

Miçotakis ziyareti iade-i ziyaret. Bu da ilişkilerde önemli bir merhale. Bununla ilgili biz ilişkileri daha iyi konuma nasıl taşırız diye görüşeceğiz."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'in İran misillemesine ilk yorum! "İki taraf da farklı şeyler söylüyor, sahiplenme yok." ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.