Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya terör mesajı: Ayrıma gidilmeksizin engellenmesi gerekiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Astana'da İşbirliği ve Güvenlik Konferansı genel oturumunda önemli açıklamalarda bulundu. Dünyaya terör mesajı veren Erdoğan, "Terör örgütlerine yardım eden, propaganda ve eleman devşirme faaliyetlerine katılan oluşumların hiçbir ayrıma gidilmeksizin engellenmesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana’da düzenlenen Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK-CICA) Zirvesi Genel Oturumu'nda konuştu. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

"Bugünkü Astana Zirvesi konferansın uluslararası teşkilata dönüştüğü zirve olarak tarihe geçecektir. Dünyada dengelerin değiştiği, pek çok alanda ciddi imtihanlarla karşılaştığımız bir dönemden geçiyoruz. İslam ve yabancı düşmanlığı gibi tehditler de buna ekleniyor. Dünya nüfusunun kahir ekseriyetini görmezden gelen bir avuç azınlığın mutluluğunu önemseyen yapı daha adaletli, hakkaniyetli yeni bir anlayışla şekillendirilmeli.

"HEPİMİZ AYNI KADERİ PAYLAŞIYORUZ"

Dünyanın neresinde olursak olalım, büyük insanlık ailesinin bir parçası olarak hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz. Salgın bu gerçeği bize bir kez daha hatırlatmıştır. Sorunlarımız nasıl ortak ise çözümlerimizi de birlikte aramalı ve bulmalıyız.

DÜNYAYA TERÖR MESAJI: AYRIMA GİDİLMEKSİZİN ENGELLENMESİ GEREKİYOR

Öte yandan terör örgütlerine yardım eden, propaganda ve eleman devşirme faaliyetlerine katılan oluşumların hiçbir ayrıma gidilmeksizin engellenmesi gerekiyor. Buna ilişkin eylem planı da bu açıdan önemli bir kazanım. Kıymetli katılımcılar Afganistan'da insani barışın tesisi ve artan terör faaliyetlerinin önlenmesi büyük önem taşıyor. Desteğimizi sürdürmeliyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya terör mesajı: Ayrıma gidilmeksizin engellenmesi gerekiyor! ile ilgili etiketler Erdoğan Asya Astana