Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter hesabından 'Pakistan' mesajları paylaştı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından ziyaretin iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile olduğunu belirterek, "Türkiye ile Pakistan arasındaki muhabbetin önümüzdeki dönemde daha da artacağına inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a gitti. Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından resmi törenle karşılanan Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ile görüştü. Görüşmede iki ülke ilişkilerinin yanı sıra ekonomik işbirliği, terörle mücadele, bölgesel meseleler ele alındı.

Türkiye ile Pakistan arasındaki güçlü kardeşlik bağlarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkilerin ileriki dönemlerde daha da artacağına vurgu yaptı.

Erdoğan, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Pakistan'a gerçekleştirdiğimiz resmî ziyaret, iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile oldu. Dost ve kardeş Pakistan halkının ve devletinin ziyaretimiz sırasında göstermiş olduğu misafirperverlik bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu ziyaretimizdeki güzel ev sahiplikleri için Pakistan Cumhurbaşkanı Sn. Memnun Hüseyin ve Başbakan Sn. Navaz Şerif'e teşekkür ediyorum. Lahor ziyaretimizde de bizlere gösterilen teveccüh dolayısıyla Pencap Eyalet Başbakanı Sayın Shehbaz Şerif'e şükranlarımı ifade ediyorum. Türkiye ile Pakistan arasındaki muhabbetin önümüzdeki dönemde daha da artacağına inanıyor, Pakistan halkına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter hesabından 'Pakistan' mesajları paylaştı ile ilgili etiketler Erdoğan Pakistan
GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.