Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazanırsa....

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye karşıtı tutumuyla bilinen Alman Hristiyan Demokrat Birliği (CDU), 24 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'yi AB üyeliğiyle tehdit etti.

Türkiye'nin kaderini belirleyecek olan 24 Haziran seçimine sayılı günler kala Avrupa'dan sesler yükselmeye başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hazmedemeyen Almanya Başbakanı Angela Merkel liderliğindeki Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Türkiye'ye karşı küstah tehditler savurdu.

AB ÜYELİĞİYLE TEHDİT ETTİ
Haber7'nin haberine göre; CDU partili Avrupalı Parlemanter Renate Sommer, Erdoğan seçimleri kazanırsa Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğinin mümkün olmayacağını iddia etti. Seçimler yaklaşırken Türkiye hazımsızlığını iyice dışa vuran Sommer, "Avrupa Parlamentosu bu durumda üyelik müzakerelerinin sona erdirilmesini talep edecektir" diyerek haddini aştı.

AFRİN OPERASYONUNU DA HAZMEDEMEMİŞLERDİ
Türkiye'nin her attığı adımı takip eden Alman CDU, Türkiye'nin Afrin'de terör örgütü PKK/YPG'ye karşı başarıyla sonlandırdığı Zeytin Dalı Harekatı'na da dil uzatmıştı. Her fırsatta Türkiye'yi karalamaya çalışan Alman parti, harekatı sona erdirme ve bölgeden çekilme çağrısında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazanırsa.... ile ilgili etiketler Almanya Recep Tayyip Erdoğan