"Medeniyeti zirveye çıkaracak bu gençlerimizdir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Fetih Kupası ödül töreninde açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Gençlerimizle birlikte Malazgirt'te Alparslan'ın cesaretini, Söğüt'te Osman Gazi'nin rüyasını, İstanbul'da Fatih'in devrimini, Ankara'da Gazi Mustafa Kemal'in dirayetini, 15 Temmuz'da istiklaline sahip çıkma iradesini yaşatarak adım adım büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Fethi'ne özel, Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Fetih Kupası programına videolu mesajla katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İstanbul'un fethinin 568. yıldönümünün hayırlı olmasını diliyorum. Bin yıldır bu toprakların vatanımız olması için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum. Ya Hak diyerek attıkları oklarıyla fetih ruhunu günümüze taşıyan okçulara teşekkür ediyorum. Biz geçtiğimiz yıl Ayasofya'yı yeniden ibadete açarak önceki yıl Büyük Çamlıca Camii'ni hizmete vererek, dün de Taksim Camii'nde ilk cumayı eda ederek ecdadın mirasına sahip çıktığımızı gösteriyoruz. Vakfımız bünyesindeki gençlerimizin Malazgirt'ten İstanbul'a, oradan yurtdışındaki etkinliklere uzanan başarılı çalışmalarıyla gurur duyuyoruz.

'MEDENİYETİ ZİRVEYE ÇIKARACAK BU GENÇLERİMİZDİR'

Gençlerimizle birlikte Malazgirt'te Alparslan'ın cesaretini, Söğüt'te Osman Gazi'nin rüyasını, İstanbul'da Fatih'in devrimini, Ankara'da Gazi Mustafa Kemal'in dirayetini, 15 Temmuz'da istiklaline sahip çıkma iradesini yaşatarak adım adım büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz. Kanlarımızla ve terlerimizle sulayarak vatan yaptığımız bu topraklara mührünü vurduğumuz medeniyetimizi yeniden yükseltecek ve zirveye çıkartacak olan işte bu gençlerimizdir. Dün okçularımızla yazdığımız destanımızı bugün SİHA'larımızla, yazılımlarımızla, iletimimizle, ihracatımızla tekrarlıyoruz. Okmeydanı'nda abdestsiz girilemeyişi, müsabakalara mutlaka besmele ile başlanması, sınavlarda ok kullanma kabiliyetinin yanında ahlakın ve karakterin de dikkate alınması bize bugün takip etmemiz gereken yolu gösteriyor. Kökleriyle bağları kopmuş bir ağacın ayakta kalamayacağı gibi inanç ve kültür kökleriyle bağı kopmuş bir toplum da varlığını uzun süre devam ettiremez.

"Medeniyeti zirveye çıkaracak bu gençlerimizdir" ile ilgili etiketler Erdoğan fetih kupası ödül
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.