Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazı için tarih verdi

109 ton altın rezervinin işleneceği Bilecik'teki maden tesisinin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada Karadeniz gazının Mart ayı sonu itibarıyla hanelere verilmeye başlanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş Söğüt Altın Madeni Tesis Açılışı ve İlk Altın Dökümü Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazının Mart ayının sonunda evlere verilmeye başlanacağını açıkladı.

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMASI;

"Yollarımızın standardı birçok Avrupa ülkesinin üzerinde. Ülkemizi son 20 yılda bölgesinin üretim ve ticaret merkezi haline getirdik. Arama-sondaj faaliyetleri ve yenilenebilir enerji kaynakları ile kendi hikayemizi yazıyoruz. 5 ildeki 57 yerleşim yerinde kullanılan doğal gazı bugün 81 ildeki 753 yerleşim yerimize yaygınlaştırdık.

"KARADENİZ GAZINI HANELERE VERMEYE BAŞLIYORUZ"

Birileri güneş ve rüzgar enerjisini yeni yeni keşfededursun, biz yenilenebilir enerjide Avrupa'da 5'inci, dünyada 12'inci sıraya yükseldik.

Dünyanın en geniş filosunu kurduk. Milli imkanlarla 710 milyar metreküplük ülkemizin en büyük doğalgaz rezervi keşfini yaptık. Bunu milli şebekemize bağlamak için 10 binin üzerinde personel şu anda harıl harıl çalışıyor. Mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere vermeye başlıyoruz."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazı için tarih verdi ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz doğal gaz