Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş Valisi'ni arayarak bilgi aldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazarcık'ta yaşanan 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u arayarak bilgi aldı.

Türkiye'de birçok ilde hissedilen deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş olarak bildirilirken büyüklüğü 7.4 olan deprem Kayseri, Malatya, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep'te hissedildi. Artçı sarsıntılar sürüyor.

Depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi.

"TÜM KURUMLARIMIZ ÇALIŞMALARINA HIZLA BAŞLAMIŞTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizin pek çok yerinde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir. Depremden etkilenen bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk edilmiştir. İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız, AFAD, Valiliklerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır. Biz de yaşanan deprem sonrası başlatılan çalışmaları koordine ediyoruz. Yaşadığımız bu felaketi inşallah hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz." açıklamasında bulundu.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) February 6, 2023

AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş Valisi'ni arayarak bilgi aldı! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş deprem