Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası detayları paylaştı: Yeni evlenenlere ve öğrencilere müjde!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 3 haftalık aranın ardından toplandı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Merakla beklenen öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar düzenlemesinin detaylarını paylaşan Erdoğan, yeni evlenenlere de faizsiz kredi müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

ÖĞRENCİLERE VE YEN EVLİLERE MÜJDE

Uzun süredir merakla beklenen gençlere yönelik uygun fiyatlı cep telefonu ve bilgisayar düzenlemesinin detayları paylaşıldı. Bu bağlamda: Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlere piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar destek verilecek. Bu da cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'sine destek verileceği anlamına geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca yeni evlilere faizsiz kredi imkanı sunacak Aile ve Gençlik Bankası kurulması için çalışmaların başladığını da duyurdu. Uygulama ilk olarak deprem bölgesindeki yeni evli çiftler için başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önce çıkanlar: 

Ülükemizi hak ettiği yerlere getirmek için dış politikada yoğun bir programımız vardı. Türkiye'yi büyütmek ve güçlendirmek hepimizin ortak gayesidir. Siyaset arenasında verdiğimiz mücadelenin amacı da budur. Hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızı orta vadeli plana destek olmaya davet ediyorum.

Yeni yasama döneminde sivil anayasa için çalışmalarımızı hızlandıracağız.

ÖĞRENCİLERE TELEFON VE BİLGİSAYAR DESTEĞİNİN DETAYLARI

Örgün eğitimdeki öğrenci gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar cihaz desteği vereceğiz.

Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız.

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz.

18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart vereceğiz, müze, sinema tiyatro, sinemadan ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecekler.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI

Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aile ve Gençlik Bankası'na dair kanun teklifini Meclisin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğal gaz, petrol ve madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmını buraya aktaracağız. Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. İlk olarak deprem bölgesinde uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

 KARABAĞ OPERASYONU

Iğdır-Nahçıvan doğalgaz boru hattının temelini attık. Dün enerji konut alanlarında imzaladığımız 3 yeni anlaşmayla ilişkimizi güçlendirdik. Karabağ'daki terör unsurlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonun başarısından hepimiz gurur duyduk.

Ermenistan'ın dışardan gelen kışkırtmalara prim vermemesini diliyoruz. Komşumuz İran'ın da dahil olacağı ortak projelerle bölgemizi refah bir havzaya dönüştürmeyi istiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası detayları paylaştı: Yeni evlenenlere ve öğrencilere müjde! ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı canlı yayın
GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.