Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ne açıklayacak? Gözler AK Parti Grup Toplantısı'nda! İşte dikkat çeken kulis bilgisi...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in "Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün partisinin grup toplantısında çok önemli bir açıklama yapacağını duyurmasının ardından gözler Erdoğan'a çevrildi. Açıklama ile ilgili dikkat çeken kulis bilgisi geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında yapacağı açıklama, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından merak konusu oldu.

"ÇARŞAMBA GÜNÜ HERKESİ EKRAN BAŞINA BEKLİYORUZ"

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır." ifadelerini kullandı.

 Sözcü Ömer Çelik, "Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, hak ve özgürlükler mücadelemizin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacaktır." vurgusunu yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE AÇIKLAYACAK?

AHaber Muhabiri Rüya Akkuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne açıklayacağına ve gündemine neleri alacağına ilişkin detayları aktardı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta özellikle başörtüsü konusunu gündeme getiren bir lider. Konu hak ve özgürlükler olduğunda AK Parti bununla mücadele etmiş ve her oturumda mevcut bakış açısını dile getirmiş partiler arasında."

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın şunu açıklayacak: Gelin, başörtüsünü anayasal güvence altına alalım." Peki bu nasıl olacak? CHP'nin meclisteki yasa teklifinin yasalaştığı halini düşünecek olursak, şöyle bir handikap ortaya çıkıyor. Daha sonra yasal bir düzenleme ile meclisteki herhangi bir oylamada değişikliğe gidilebilir. Eğer; anayasal güvence altına alınırsa başörtüsü konusu, gerçekten temel hak ve özgürlüklerden bahsetmek mümkün olabilecek."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ne açıklayacak? Gözler AK Parti Grup Toplantısı'nda! İşte dikkat çeken kulis bilgisi... ile ilgili etiketler Erdoğan Cumhurbaşkanı Ömer Çelik AK Parti grup toplantısı
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.