Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRKEN Vakfı Heyetiyle Buluşma programında konuştu. Erdoğan, "Gençlik köprüleri gibi programlar sayesinde ülkemize yönelik ön yargıların kırılmasında önemli rol oynuyorsunuz. İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, evladımız yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ıncı Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere geldiği ABD'nin New York kentinde, TÜRKEN Vakfı üyelerini Yeni Türkevi Binasında kabul etti.

Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

"Sevgili gençler, insan ömrünün en kıymetli hazinesi hayat mevsiminin bahar mevsimi olan gençlik, aynı zamanda bireyin şahsiyet ve karakterinin teşekkül ettiği en kritik dönemdir. Gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali tehdit altında demektir. Bu konuda yaşanacak en küçük ihmalin milletimize, devletimize ve elbette davamıza çok ağır faturaları olacaktır. Hükümetlerimiz döneminde yürüttüğümüz gençlerle ilgili çalışmalara bu hassasiyetle yaklaştık. Gençlerimizin kendilerini en güzel, en donanımlı yetiştirmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık.

Devletimizin kurumlarının verdiği burs ve desteklerden vakıflarımızın teşvik edilmesine kadar her türlü imkanı kendilerine sunduk. TÜRKEN Vakfı’mız da yürüttüğü faaliyetlerle hem kendi gençlerimize hem de ülkemizin ve tüm Amerikan toplumunun geleceğine yatırım yapıyor. Vakfımızın gerçekleştirdiği örnek faaliyetler çağımızın vebası olan İslam düşmanlığı ile mücadelemize önemli katkılar sağlıyor. Gençlik Köprüleri gibi programlar sayesinde ülkemize yönelik ön yargıların kırılmasına sizler yardımcı oluyorsunuz. Bu programın önümüzdeki yıllarda katılımcı sayısının daha da artarak sürdürülmesini temenni ediyorum.

İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, tek bir evladımız yoktur. Bilerek ya da bilmeyerek bu yapıların ağına düşen, ulaşamadığımız, elinden tutamadığımız her bir gencimizin sızısını yüreğimizde hissediyoruz. Bu yüzden onlar bir çalışıyorsa biz beş çalışacağız. Onlar bir faaliyet yapıyorsa biz 10 faaliyet yapacağız. Karşımızdakiler bir gence ulaşıyorsa biz binlercesine, yüzlercesine ulaşmaya gayret göstereceğiz. Ama bu hainlerin, bu mankurt sürüsünün gençlerimizin aklını ve kalbini zehirlemesine fırsat vermeyeceğiz.

Her kesimden gençlerimize sahip çıkma konusunda TÜRKEN Vakfı’na gönül veren siz kardeşlerime ben güveniyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak her fırsatta gençlerimize şu hususları hatırlatıyorum; sizler asla sıradan bir milletin, sıradan bir ülkenin evlatları değilsiniz. Hepiniz de tarihi ile, birikimiyle, vicdanı ile, değerleriyle mağdur ve mazlumlara sahip çıkmasıyla necip bir milletin evlatlarısınız. Atanız Sultan Alparslan’dır, Fatih’tir, Yavuz’dur, Sinan’dır, Barbaros’tur, Nene Hatun’dur. Siz Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, daha nice büyük mücadelelerde destan yazan kahramanların mirasçılarısınız.

Bugün de vatanı, bayrağı, ezanı ve istikbali söz konusu olduğunda ölümü öldüren cesur bir milletin çocuklarısınız. 15 Temmuz gecesi milletimiz çıplak elleri ile tankları durdurarak, silahları susturarak tüm dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi vermiştir. Başınızı asla yere eğmeyin, özgüveninizi asla kaybetmeyin, ümidinizi hiçbir zaman yitirmeyin, karamsarlığa kesinlikle kapılmayın. Her biriniz bizim ve ailenizin istikbalisiniz. Sizler aydınlık yarınlarımızın teminatısınız. Bilimde, sanatta, sporda, inovasyonda, teknolojide çığır açacak projelere sizler imza atacaksınız. Çok yakında önemli sorumluluklar üstlenecek, önemli görevlere gelecek, ülkemize aşkla hizmet edeceksiniz. Sizlerden sadece eğitiminize, hedeflerinize odaklanmanızı, ülkeniz, milletiniz ve kendiniz için hayal kurmaya devam etmenizi istiyorum."

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yoktur ile ilgili etiketler ABD Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRKEN
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.