Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 3 haftalık aranın ardından yeniden toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabinede gençlere destek paketleri masada!

Gençlere teknoloji desteği hakkında açıklama yapması beklenen Beştepe'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi.

Yasal düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışması sürerken, kabine toplantısında çalışmalarda gelinen son aşama da görüşüldü.

 

VERGİSİZ CEP TELEFONU DESTEĞİ

Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye yönelik adımların da değerlendirileceği toplantıda, üniversite öğrencilerine vergisiz cep telefonu desteği çalışması son şeklini alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Eylül’de gerçekleşen son kabine toplantısından sonraki konuşmasında, gençlere seçim vaadi olan bu konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yükseköğretimde okuyan öğrencilerimize taahhüdümüz olan 10 GB internet ve cep telefonu desteği konusunu değerlendirdik. Cumhurbaşkanı Yardımcımızı ve ilgili bakanlarımızı kabinemize sundukları çalışmayı tekemmül ettirmeleri hususunda talimatlandırdık. Nihai çalışmaya göre, inşallah bir sonraki toplantımızda her iki konuyla ilgili detayları gençlerimizle paylaşacağız.”

TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARI DA DEĞERLENDİRİLECEK

Kabinede ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G20 zirvesi, BM Genel Kurulu ve Nahçıvan ziyaretlerindeki ikili görüşmeleri de masaya yatırılacak. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar ile yurt içinde ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonlarının da değerlendirileceği kabinenin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla alınan kararları kamuoyuna duyuracak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine sona erdi ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Kabine toplantısı emekli maaşı
GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.