Cumhurbaşkanı Erdoğan 100'üncü yıl kutlamalarında konuştu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanıyor. İstanbul'daki kutlamaları Vahdettin Köşkü'nden takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. yıl özel hitabını gerçekleştirdi.

Cumhuriyet'in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri düzenlendi.

TCG Anadolu Gemisi'nin de aralarında bulunduğu 100 savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı selamladı. Gemilerin geçişi sırasında Beylerbeyi Sarayı'nın yakınında 1. Ordu Komutanlığı tarafından 101 pare top atışı yapıldı.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Dünyanın dört bir yanında Cumhuriyet Bayramı sevincimizi paylaşan dostlarımıza teşekkür ediyorum. Millet olarak bugün çok farklı bir gurur ve heyecanı yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz bugün ilk asrını tamamlayıp adına Türkiye Yüzyılı dediğimiz ikinci asrını yaşıyor. Türkiye'nin gelişmesine katkı veren herkesi hayırla anıyorum.

Cumhuriyet bu kutlu yolculukta bir kopuş veya kesinti değil tam tersine yeni bir filiz vermedir. Türkiye Cumhuriyeti köksüz, tarihsiz bir devlet değildir hiçbir zaman da olmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıldır elden ele, gönülden gönüle ve nesilden nesile aktarılan muazzez bir hazinedir."

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, tıpkı Gazi'nin (Mustafa Kemal Atatürk) arzu ettiği biçimde, bölgesinde ve dünyada kimsesizlerin kimsesi olan bir ülkedir.

UÇAK GEMİLERİMİZİ 2'YE ÇIKARACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TCG Anadolu uçak gemisinin ikincisinin de getirileceğine işaret ederek:

"İspanyollarla tekrar bir anlaşma yapacak, bunun (TCG Anadolu) bir üst versiyonunu ülkemize kazandırmak suretiyle uçak gemilerimizi inşallah 2'ye çıkaracağız" dedi. 

YENİ ANAYASA MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında önemli mesajlarına yeni anayasayı da ekledi. Emperyalist güçlere de mesaj veren Cumrhubaşkanı Erdoğan;

"Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemdeki en büyük hedefimiz Cumhuriyetimizi darbe anayasasından kurtararak, sivil, özgürlükçü bir anayasa ile buluşturmaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasının önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100'üncü yıl kutlamalarında konuştu ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.