Çirkin paylaşımlarda bulunan Derya Büyükuncu'ya hak mahrumiyeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin çirkin paylaşımlarda bulunan eski milli yüzücü Derya Büyükuncu hakkında daimi hak mahrumiyeti cezası verildiği belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin çirkin paylaşımlarda bulunan eski milli yüzücü Derya Büyükuncu hakkında soruşturma başlatıldığını ve kendisine daimi hak mahrumiyeti cezası verildiğini söyledi.

Kasapoğlu, "Bırakın bir sporcuya yakışmamasını insanlığa sığmayacak ifadeleri kabul etmemiz, sineye çekmemiz mümkün değil" ifadelerine yer verdi.

Çirkin paylaşımlarda bulunan Derya Büyükuncu'ya hak mahrumiyeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Korona virüse yakalanmasının ardından sarf ettiği sözlerle büyük tepki çeken eski yüzücü Derya Büyükuncu hakkında Türkiye Yüzme Federasyonu Disiplin Kurulu'ndan önemli bir karar geldi. Federasyon, Büyükuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatıldığını ve Disiplin Talimatının 34. Maddesinin 2. Fıkrası uyarınca daimi hak mahrumiyeti cezasıyla cezalandırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da sosyal medya hesabından federasyonun karar metnini alıntılayarak, Büyükuncu'nun sporcu ahlakına sığmayan hareketleri için gereğinin yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini belirtti.
Bakan Kasapoğlu, şu cümleleri kullandı:

"Bırakın bir sporcuya yakışmamasını insanlığa sığmayacak ifadeleri kabul etmemiz, sineye çekmemiz mümkün değil. Sporcu ahlakına sığmayan bu çirkin hareket için gereği yapılıyor."

Derya Büyükuncu hakkında gözaltı kararı

Öte yandan, İstanbul’da yürütülen soruşturma kapsamında eski Milli Yüzücü Derya Büyükuncu hakkında da gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Yürütülen çalışmalarda Büyükuncu’nun yurtdışında olduğu belirlendi.

Çirkin paylaşımlarda bulunan Derya Büyükuncu'ya hak mahrumiyeti ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Kasapoğlu Derya Büyükuncu
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.