Çinliler aile yakınlarını sokak ortasında yakmaya başladı!

Çin’de Kovid tedbirlerinin gevşetilmesi ve virüsün yayılmasıyla krematoryum ve cenaze evlerinde yer kalmadığı için Çinli vatandaşlar aile yakınlarını sokak ortasında yakmaya başladı.

Çin’de Kovid tedbirlerinin gevşetilmesi ve virüsün yayılmasıyla krematoryum ve cenaze evlerinde yer kalmadığı bu yüzden de cesetlerin sokak ortasında yakılmaya başlandığı belirtiliyor. Çin'den geçen ayın başında Kovid-19 tedbirlerinin gevşetmesinin ardından, virüsün ülkenin en büyük şehri Şanghay'da nüfusun yaklaşık yüzde 70'ine yayıldığı sanılıyor.

SOKAK ORTASINDA YAKINLARINI YAKIYORLAR

Dailymail’in haberine göre cenaze evlerinde yer bulamayan Çinli aileler yakınlarını sokaklarda yakmaya başladı.

Çinli uzmanlar önümüzdeki aylarda milyonlarca kişinin ölebileceği uyarısında bulunuyor.

Şanghay Ruycin Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve kentin Kovid-19 Danışma Kurulu üyesi Çın Arcın, Komünist Partinin yayın organı "People's Daily" gazetesine yaptığı açıklamada, son bir ayda şehirde bahar aylarında Omicron vakalarının tetiklediği salgından 20-30 kat fazla enfeksiyon görüldüğünün tahmin edildiğini belirtmişti.

NÜFUSUN YÜZDE 70'İNE BULAŞTI

Nüfusu 25 milyonu aşan şehrinde yaklaşık 2 ay kapanmaya gidilmesine yol açan salgınında toplu testlerin uygulandığını, karantina merkezlerinde tecrit edilen pozitif vakalarının çoğunun hastalık belirtisi göstermediğini kaydeden Çın, "Şimdi salgın o kadar yaygın ki muhtemelen nüfusun yüzde 70'ine ulaştı. Bu bahardaki salgının 20-30 katı bir rakam." diye konuştu.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Öte yandan Şanghay'ın güneyindeki Cıciang eyaletinde Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, günlük vaka sayısının 1 milyona ulaştığını ve artışın devam ederek bu ay sonunda tepe noktasına ulaşmasını beklediklerini bildirdi.

 

Çinliler aile yakınlarını sokak ortasında yakmaya başladı! ile ilgili etiketler