Çiftçilere müjde: Mazot ve gübre desteği ödemeleri 6 ay öne çekildi!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan çiftçileri sevindirecek bir haber geldi. Normal şartlarda 2023’ün Mart ayında ödenmesi planlanan 2022 yılı mazot ve gübre desteği ödemeleri 6 ay öne çekildi.

2023’ün Mart ayında yatırılması planlanan 2022 yılı destek ödemeleri 6 ay öne çekildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Bakanlığımızın aldığı bu kararı yerinde buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz; çiftçimizi rahatlatacak ancak çiftçilerimizin üretebilmesi için mazot ve kimyevi gübre fiyatlarının düzenlenmesi gerektiğini de bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.

Çiftçilere müjde: Mazot ve gübre desteği ödemeleri 6 ay öne çekildi!

 

ÇİFTÇİLERİMİZ RAHATLAYACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı; normal şartlarda 2023’ün Mart ayında ödenmesi planlanan 2022 yılı mazot ve gübre desteğini 6 ay öne çekti.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; önümüzdeki günlerde çiftçilerin hesaplarına yatırılması planlanan 2022 mazot ve gübre desteklerinin Ekim ayında yeni yıl için hazırlıklara başlayacak çiftçiyi rahatlatacağını söyledi.

"ÜRETİCİLERİMİZ 2023 YILI HAZIRLIKLARINA BAŞLAMAK ÜZERE" 

Başkan Çetindağ; “2022 yılında verimli bir dönem geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu sene devletimiz tarafından açıklanan alım fiyatları da çiftçimizi memnun etti. Artık üreticilerimiz 2023 yılı için hazırlıklara başlamak üzere.

ÖDEMELER 6 AY ÖNE ÇEKİLDİ

Biliyorsunuz çiftçimizin en önemli girdileri mazot ve gübre. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi; 2022 yılının mazot ve gübre desteğini 2023'ün Mart ayına bırakmayacaklarını, 6 ay öne çekeceklerini dile getirdi. Bu önemli bir gelişme. Destekleme ödemeleri; çiftçilerimizin Ziraat Bankası kartına doğrudan yüklenecek.

Mazot ve gübre desteği Ziraat Bankası kartına ayni olarak yüklenecek, nakdi olarak kullanılmasına izin verilmeyecek. Üreticilerimiz o kartı kullanarak gidecek mazot ve gübreyle ilgili alışverişini yapacak.

Bakanlığımızın aldığı bu kararı yerinde buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz; çiftimizi rahatlatacak ancak çiftçilerimizin üretebilmesi için mazot ve kimyevi gübre fiyatlarının düzenlenmesi gerektiğini de bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.

 

Çiftçilere müjde: Mazot ve gübre desteği ödemeleri 6 ay öne çekildi! ile ilgili etiketler Çiftçi Ödeme mazot gübre bakanlık
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...