Çiftçilere müjde! Elektrik borcu faizinin yüzde 50’si silinecek

Çiftçilere sabahın ilk saatlerinde sevindiren haber geldi. Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile iş birliği yaptı. Buna göre elektrik borcu olan çiftçilere sıfır faizli kredi verilecek. Çiftçilerin elektrik borcunun yüzde 50’si silinecek. Detaylar haberimizde…

Tarımsal faaliyetlere imza atarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan çiftçilerimize elektrik borçlarını kolaylıkla ödeyebilmeleri için sıfır faizli kredi verilecek. Elektrik borçları olan çiftçilerin borcunun yüzde 50'si silinecek. Ayrıntılar haberimizde...

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü faaliyetler ile her zaman çiftçinin yanında olan Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile yapmış olduğu iş birliğiyle, birikmiş elektrik borcu faizlerinin yüzde 50’sini silerek çiftçilere destek olacak.

ÇİFTÇİLERE ÖDEME KOLAYLIĞI SAĞLANACAK

Cumhurbaşkanı Kararı’yla 18.08.2022 tarihli Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ çerçevesinde, Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak “Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi” ile çiftçiler ve sulama birlikleri, geçmiş dönem elektrik borçları için faizsiz beş yıl vadeye kadar ödeme imkanı ve yeni dönem elektrik borçları için de faizsiz, bir yıl vadeye kadar ödeme fırsatından faydalanabilecek.

Bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin, Aydem Perakende ve Gediz Perakende Müşteri İlişkileri Merkezlerinden Tarımsal Elektrik Borcu Kapama Bildirim Formu’nu temin ederek Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları gerekiyor.

Çiftçilere müjde! Elektrik borcu faizinin yüzde 50’si silinecek ile ilgili etiketler Çiftçi Ziraat Bankası
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.