Çiftçilere müjde! Ahmet Davutoğlu, kur korumalı tarıma geçileceğini açıkladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da yaptığı konuşmalarda iktidara geldiklerinde çiftçilerin kur artışlarından etkilenmemesi için kur korumalı tarımı devreye sokacaklarını anlatarak çiftçilere müjde verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün akşam Şanlıurfa’ya geldi.

Gece yurt içinden ve dışından gelen lise arkadaşlarıyla görüşen Davutoğlu, bugün cuma namazını kentin simgesi olan Balıklıgöl Platosu'ndaki Dergah Camisi'nde kıldı.

Cuma namazının ardından Balıklıgöl'de balıklara yem atan Davutoğlu, Şanlıurfa'da bulunduğu için mutlu olduğunu belirterek, "Şanlıurfa'nın benim akademik ve siyasi hayatımda özel bir yeri vardır. Ne zaman enerji bulmak istesem, maneviyat bulmak istesem Şanlıurfa'ya gelirim. Başbakanken en çok ziyaret ettiğim 2 il vardı; bunlar Şanlıurfa ve Van’dır. Yine siyasi hayatımda en büyük gurur duyduğum olaylardan birisi 2016'da başbakanlık görevim sırasında İstiklal madalyasını Meclis kararıyla alıp Şanlıurfa'ya getirmekti. Ankara dışındaki ilk kabine toplantımızı Şanlıurfa’da yapmıştık" diye konuştu.

Çiftçilere müjde! Ahmet Davutoğlu, kur korumalı tarıma geçileceğini açıkladı

''BİZ KUR KORUMALI TARIM YAPACAĞIZ''

Kentte yaşanan enerji sorununa değinerek, kur korumalı tarım için çalışma yürüttüklerini dile getiren Davutoğlu, "Şanlıurfa'nın birçok sorununu yakından takip ettim. Tarım ve enerji alanında yaşanan sıkıntılar var. Enerji fiyatlarının artması en çok çiftçilerimizi vurdu. Biz iktidar olduğumuzda kur korumalı tarım başlatacağız. Yani kur korumalı mazot, kur korumalı elektrik, kur korumalı gübre, kur korumalı yem, kur oynamalarından çiftçinin zarar etmemesi için şu anda iktidarda olanlar kur korumalı mevduat çıkardılar. Biz kur korumalı tarım yapacağız. Elektrik sorununu kesinlikle çözeceğiz. Ayrıca Şanlıurfa'nın sulama sorunlarını yakından biliyoruz. Şanlıurfa sadece Türkiye'nin değil Orta Doğu'nun da tarım ambarı olacak bir mahiyette alandır" dedi. 

Daha sonra Balıklıgöl ve Haşimiye bölgesindeki esnafı ziyaret eden Davutoğlu, talep ve sorunları dinledi, yanına gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

DAVUTOĞLU'NA VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Gezi sırasında Davutoğlu'nun yanına gelen bir vatandaş, "Elim patladı size alkış çalmaktan Başbakanken, AK Parti'deyken ama" demesi üzerine Davutoğlu ise "Onlar şimdi yanlış yola girmiş" diyerek yürümeye devam etti. Bu sırada konuşmasını sürdüren vatandaş, "Yok siz yanlış yoldasınız. HADEP ile yan yanasınız." ifadesini kullandı.

Daha sonra partisinin İl Başkanlığını ziyaret eden Davutoğlu, burada basına kapalı teşkilat üyeleriyle görüştü.

Çiftçilere müjde! Ahmet Davutoğlu, kur korumalı tarıma geçileceğini açıkladı ile ilgili etiketler Ahmet Davutoğlu tarım
GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.