CHP'nin kentsel dönüşüm alerjisi! İmamoğlu kampanyaları böyle engellemiş!

6 Şubat'ta meydana gelen deprem sonrası CHP'nin geçmişte kentsel dönüşüm hakkında söylemleri tek tek ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdilerde deprem seferberliğini başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentsel dönüşümü böyle engellemeye çalışmış.

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası binlerce can kaybı ve yıkımlar meydana geldi. Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrası gözler korkuyla beklenen büyük İstanbul depremine çevrildi.

Meydana gelmesi beklenen İstanbul depremi için tedbirlerin alınmaması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlardan oldukça tepki topladı. Geçtiğimiz günlerde deprem seferberliğinden bahseden İmamoğlu'nun aslında 2019, 2020 yılında da deprem seferberliği konusunda paylaşımda bulunduğu ve şu zamana kadar faaliyete geçilmediği görüldü.

Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu'nun geçtiğimiz zamanlardan Kentsel dönüşüm ile ilgili konuşmaları tekrar gündeme geldi. İmamoğlu, "Kentsel dönüşüm uygulamalarına hep birlikte son vermemiz gerekiyor. Fikirtepe'de, Gaziosmanpaşa'da, Sulukulede, Bayrampaşa'da, Üsküdar Kirazlıtepe'de,Başakşehir Bayramtepe'de, Tozkoparan'da, Okmeydanı'nda, Sarıyer'in, Eyüp'ün, Pendik'in, Beyoğlu'nun birçok mahallesinde, burada sayamayacağım İstanbul'un her noktasında türlü türlü mağduriyetler söz konusu. Artık insanlarımızın bir çoğu kentsel dönüşümün adını dahi duymak istemiyor" sözlerini kullandı.

CHP'nin kentsel dönüşüm alerjisi! İmamoğlu kampanyaları böyle engellemiş! ile ilgili etiketler İBB CHP Ekrem İmamoğlu