CHP'li Veli Ağbaba, kadın teröristi Meclis'te böyle ağırlamıştı

Sık sık teröristlere verdiği destekle gündeme gelen CHP, yine siyaset gündeminde yer edindi. Mersin'de polisevine düzenlenen hain saldırısı sonrasında kadın teröristin CHP'nin "Mağdur gazeteciler" listesinde yer aldığı ortaya çıkmıştı. Bu olayın ardından CHP'li vekil Veli Ağbaba'nın bir dönem terörist Özge Aydın'ı mağdur öğrenci olarak Meclis kürsüsüne çıkardığı o anlar yeniden gündem oldu.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Ankara'da terör suçundan gözaltına alınan TTB üyesi öğrenciler ve aileleriyle birlikte 3 Aralık 2012 tarihinde basın toplantısı düzenlemişti.

 

"TEK SUÇLARI MESLEKLERİYLE İLGİLİ ÇALIŞMAK"

Veli Ağbaba, o gün yaptığı konuşmada; "Silahlı terör örgütüne üye olmaktan suçlanan bu öğrencilerin en temel ortak özellikleri, hayatlarında hiç silah görmemeleri. Bu genç sağlık öğrencilerinin tek suçları düşünmek ve meslekleriyle ilgili çalışma yapmak." demişti.

Ağbaba'nın Meclis'te kürsüye çıkardığı Özge Aydın ise; terörle bir bağları olmadığını belirterek, sadece tıp okuyan öğrenciler olduğunu söylemişti.

 

CHP'li Veli Ağbaba, kadın teröristi Meclis'te böyle ağırlamıştı - Resim : 3
SURİYE'DE ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütü için yurt içi ve dışında birçok eyleme katılan Özge Aydın (kod adı Ceren Güneş), TSK'nın Barış Pınarı Harekatı'nda öldürülen YPG'li teröristler arasına eklendi.

CHP'li Veli Ağbaba, kadın teröristi Meclis'te böyle ağırlamıştı ile ilgili etiketler Veli Ağbaba CHP terörist Özge Aydın

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kuzey Irak'ta teröre 'pençe' darbesi! İşte 5 PKK'lı terörist böyle öldürüldü!

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 5 PKK’lı terörist hava harekatıyla öldürüldü. O anlar Milli Savunma Bakanlığı'nın X hesabından paylaşıldı.