CHP'li Salıcı'dan HDP-PKK ilişkisi sorusuna kaçamak yanıt: Buna biz karar veremeyiz

HDP Milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı teröristle olan fotoğrafları gündemdeki yerini korurken, CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, HDP'nin PKK'yla bağına dair soruya net bir cevap vermedi. Buna kendilerinin karar veremeyeceğini ifade eden Salıcı, "Ortada terörle iç içe geçmiş bir siyasi parti varsa gereken yapılır" dedi.

SuperHaber'in HDP vekili Semra Güzel'in PKK kampında terörist sevgilisiyle fotoğraflarını ortaya çıkarmasının ardından tartışmalar devam ederken, CHP'den HDP-PKK bağına ilişkin yine net olmayan bir açıklama geldi.

OĞUZ KAAN SALICI: BİZ KARAR VEREMEYİZ

HaberTürk yayınına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "HDP’nin terör örgütüyle ilişkisi olduğunu değerlendiriyor musunuz?" sorusuna "O bizim oturup karar verebileceğimiz bir şey değil" cevabını verdi.

"İLİŞKİLERİ VARSA..."

"Eğer ilişkileri varsa" diyerek kaçamak bir ifade kullanan CHP'li Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Eğer HDP’nin terör örgütüyle bir ilişkisi varsa bu ilişki ayan beyan açıksa yasalarda tanımlanan nokta üzerinden gereken şey yapılır. Eğer ortada terörle iç içe geçmiş bir siyasi parti, herhangi bir siyasi parti varsa onunla ilgili gereken yapılır. Gereken, yasalar neyi gerektiriyorsa odur.

CHP'li Salıcı'dan HDP-PKK ilişkisi sorusuna kaçamak yanıt: Buna biz karar veremeyiz ile ilgili etiketler CHP HDP terörist Oğuz Kaan Salıcı semra güzel
GÜNÜN VİDEOSU

Gazeteci Özlem Gürses: CHP Genel Merkezi'nde çok kişi ağladı

Muhalif gazeteci Özlem Gürses, Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha mağlup olmasından sonra CHP Genel Merkezi'nde birçok insanın ağladığını söyledi.