CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerde aday olmayacağını açıkladı

Yerel seçim yarışı partilerde etkili olmaya başlarken büyükşehirlerde belediye başkan aday adayları da merak ediliyor. CHP'nin kalesi olarak bilinen Muğla'da ise mevcut belediye başkanı Osman Gürün seçimlerde aday olmayacağını açıkladı! İşte Osman Gürün'ün aday olmama nedeni...

İki dönem boyunca Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Osman Gürün 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde tekrar aday olmayacağını bildirdi.

Gürün, yazılı açıklamasında, 1999 yılında Muğla Belediye Başkanlığı ile başlayan ve 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile devam eden 3 dönem il, 2 dönem büyükşehir belediye başkanlığı görev sürecinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

"25 YIL GİBİ UZUN BİR SÜRE GÖREV YAPMANIN ONURUNU YAŞADIM"


Muğla'ya ve hemşehrilerine 27 yıl hekim, 25 yıl da belediye başkanı olarak hizmet ettiğini söyleyen Gürün, şunları kaydetti:

"Bu görevleri yürütürken bu görevleri bana Muğlalı hemşehrilerimin bir emaneti görerek, siyasi bir yaklaşım göstermeden tüm kentin belediye başkanı olarak görev yaptım. Kamu kaynaklarını korumak, vatandaşlarımızın tek kuruşunun hesabını verebilecek şekilde şeffaf ve hukuk çerçevesinin dışına çıkmadan çalışmak, bana güvenenlerin başını öne eğdirmeyecek şekilde hizmet vermek önceliğim oldu. Çocuklarımıza korunmuş, talan edilmemiş bir kent bırakmak için çevre ve imar konularında mücadele ederken, ekibimle birlikte alt yapıdan tarıma, sağlıktan kültür faaliyetlerine varıncaya kadar birçok konuda proje ve hizmet ürettik."

Gürün, 2024 yerel seçimlerine yaklaşılan bugünlerde aday belirleme sürecinin partisi CHP'nin genel merkezince başlatıldığını hatırlatarak, 25 yıl gibi uzun bir süre görev yapma onurunu yaşayan bir belediye başkanı olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda, 2024 yerel seçimleri için aday olmama kararı aldığını ifade etti.

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerde aday olmayacağını açıkladı ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.