CHP'li Mahmut Tanal önce hakaret etti sonra jandarmayı kovaladı!

Muğla'nın Akbelen bölgesinde faaliyetlerini genişletmek için yaptığı çalışmalar üzerinden algı operasyonuna kalkan CHP'li isimler bölgeye giderek üst üste provokasyonlara imza attı.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, bölgede  jandarma personeliyle tartıştı. Jandarmanın elindeki belgeyi isteyen ve "Fişleme yapamazsınız" diyen Tanal, bu talebi reddedilince jandarmaya hakaretler savurarak kovaladı.

EŞKIYA DİYEREK YAKALAMAYA ÇALIŞTI

Jandarma astsubayının elind kimlik bilgilerinin yazılı olduğu kağıdı almaya çalışan Tanal bölgeden uzaklaşan personeli "Eşkıya" diyerek kovaladı. Tanal'ın jandarma personelini yakalamaya çalıştığı anlar kameralara yansıdı.

BAKANLIKTAN TEPKİ

İçişleri Bakanlığı, Akbelen’de jandarma personeline eşkıya diyen Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ı kınadı ve hukuki sürecin başlatıldığını açıkladı.

Muğla’nın Milas İlçesinde Akbelen ormanında bulanan termik santralin maden sahasının genişletme çalışmalarının ardından bir grup bölgede eylem yapmaya başladı. Eyleme CHP’li vekil Mahmut Tanal da destek verdi. Bölgede jandarma ile tartışan Tanal’ın jandarma personeline “Eşkıya” demesinin üzerine İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Tanal’ı kınadı. Ayrıca konu ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığı açıklanan paylaşımda, “Kahraman Jandarma Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettikleri gibi bir ‘Kanun ordusudur’ ve 184 yıldır eşkıyalarla mücadele etmektedir. Etmeye de devam edecektir. Görevini yapan Jandarmamıza ‘eşkıya’ diyen milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

CHP'li Mahmut Tanal önce hakaret etti sonra jandarmayı kovaladı! ile ilgili etiketler CHP Mahmut Tanal Muğla Jandarma

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.