CHP'li belediyeden uluslararası fuara şok baskın! "Sadece bizi değil bütün ülkeyi utandırıyorsunuz"

İstanbul Fuar Merkezi'ne CHP'li Bakırköy Belediyesi'nin üniformalı zabıtaları baskın yaptı. Uluslarası Makine Fuarı'na baskın yapan zabıtalar ile katılımcılar arasında gergin anlar yaşandı. Bir zabıta baskını da geçtiğimiz aylarda Avrupa'nın en büyük Mobilya Fuarı'nda yaşanmıştı. CHP'li belediyenin uluslararası bütün fuarlara zabıta baskını düzenlemesi, yabancı firmaları tedirgin ederken ülkemiz adına da utanç verici bir tablo oluşturuyor.

Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşen Uluslararası Makine Fuarı’na zabıta ekipleri baskın düzenledi.

Ellerinde metrelerle gelen zabıta ekipleri, stantların üzerindeki firmaların levhalarının boylarını  ölçüp, tabela vergisi almak isteyince katılımcılarla kavganın eşiğine geldiler.

"BURASI ULUSLARARASI BİR FUAR ALANI, SEMT PAZARI DEĞİL"

“Burası semt pazarı değil, yüzlerce ziyaretçinin bulunduğu uluslarası bir fuar alanı" diyerek zabıtaya karşı koyan katılımcı firma sahipleri, görevlileri stantlarına sokmak istemediler.

Büyük bir gerilimin ve arbedenin yaşandığı anlarda dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye ticaret için gelen yabancı alıcılar büyük korku ve şaşkınlık yaşadılar.

CHP'li belediyeden uluslararası fuara şok baskın! "Sadece bizi değil bütün ülkeyi utandırıyorsunuz"

"SADECE BİZİ DEĞİL BÜTÜN ÜLKEYİ UTANDIRIYORSUNUZ"

Fuarın organizatör firması Nobel Expo Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik ise katılımcı firmalarla zabıtaları ayırmak için araya girerken baskını gerçekleştiren zabıtalara “Sadece bizi değil, bütün ülkeyi utandırıyorsunuz, yapmayın!” diyerek tepki gösterdi.

ELLERİNE METRE ALIP STANTLARI SAATLERCE ÖLÇTÜLER

Tüm bunlara rağmen ellerinde metrelerle stantların boylarını ölçen zabıtaların saatlerce aynı işlemi gerçekleştirmesi nedeniyle fuarın resmî açılışı da yapılamadı.

Türkiye’ye büyük bir ihracat kapısı aralayan fuara gelen pek çok yabancı alıcı korku içinde salonu terk ederek ülkelerine döndü.

CHP'li belediyeden uluslararası fuara şok baskın! "Sadece bizi değil bütün ülkeyi utandırıyorsunuz" - Resim : 2

ULUSLARARASI FUARLARA ZABITA BASKINI ARTTI

Uluslararası çok sayıda markanın da katıldığı İstanbul Mobilya Fuarı’nın İDTM’de devam eden etkinliğine yaklaşık 40 kişilik zabıta ekibi 2022'nin Ocak ayında da baskın yapmıştı.

CHP'li belediyeden uluslararası fuara şok baskın! "Sadece bizi değil bütün ülkeyi utandırıyorsunuz" - Resim : 3 

YABANCI ZİYARETÇİLER 'BOMBA İHBARI' ZANNEDİP TEDİRGİN OLMUŞTU

Üniformalı zabıta ekiplerini gören bazı yabancı ziyaretçilerin tedirgin olduğu, hatta ‘bomba ihbarı mı var’ endişesine kapıldığı öğrenildi.

Zabıta ekipleri federasyon yetkililerinin girişimleriyle fuar alanından teftiş yapmadan ayrılırken, uygulama tepki topladı.

İDTM YETKİLİLERİ ANLAM VEREMEYİP TEPKİ GÖSTERDİ

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) yetkilileri de CHP'li Bakırköy Belediyesi’nin bu uygulamasına bir anlam veremediklerini, baskın yapılıyor görünümü ile gerçekleştirilen denetimin teamüllere uygun olmadığını kaydetti.

Yetkililer, bugüne kadar yapılmayan uygulamanın bugün devreye giriyor olmasının fuarda ürünlerini sergileyen firmaları rencide ettiğini söylerken, yerli ve yabancı fuar ziyaretçileri için kötü bir manzara oluşturduğunu da vurguladılar.

Bu arada Bakırköy Belediyesi’nin İDTM ile ilan ve reklam vergilerine ilişkin bir protokol yapmak istediği, İDTM yetkililerinin ise konunun yasal temeli olup olmadığı yönünde araştırma yaptığı öğrenildi.

 

 

CHP'li belediyeden uluslararası fuara şok baskın! "Sadece bizi değil bütün ülkeyi utandırıyorsunuz" ile ilgili etiketler Bakırköy Zabıta fuar uluslararası baskın
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...