CHP'li Özkan'ın troll ağı deşifre oldu

Sosyal medya platformu Twitter’da pek çok ünlü isim adına troll hesap açan Buca Belediyesi çalışanı Alkım Ünsal’ın CHP’li Özkan’ın adamı olduğu öne sürüldü.

Sosyal medyada yayılan bir iddia CHP’de adeta depreme yol açtı. Twitter’da ünlü isimler adına oluşturduğu çok sayıda sahte hesabı idare eden ve bu hesapları ‘resmi hesap değildir’ uyarısıyla legalleştirme çabasına girişen kişinin CHP’li Buca Belediyesinde çalışan Hüsamettin Alkım Ünsal olduğu ortaya çıktı.

Ünsal’ın; Özgü Namal, İlber Ortaylı, Müjdat Gezen, Meltem Cumbul, Bergüzar Korel ve Cansu Dere gibi çok sayıda ünlü adına hesap açtığı ve bu hesaplarda çeşitli paylaşımlarda bulunduğu görüldü.

ÖZKAN’IN TROLLERİNE YÖNETİLİK YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ

Manipülatif paylaşımlar yaparak haklı kin ve düşmanlığa tahrik eden Ünsal’ın, CHP Milletvekili Tuncay Özkan’a bağlı troll ordusunu yönettiği ve sosyal medya aracılığıyla linç kampanyaları yürüttüğü ortaya çıktı.

2020 YILINDA GÖZALTINA ALINMIŞ

Türkiye Cumhurbaşkanı’na hakaret ve haklı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını işlediği tespit edilen Ünsal, İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı kapsamında 27 Ekim 2020 tarihinde yakalanmıştı.

Karar kapsamında Ünsal’ın evinde yapılan aramalarda; telefon, tablet ve çeşitli materyaller ele geçirilmiş ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

CHP'li Özkan'ın troll ağı deşifre oldu ile ilgili etiketler CHP Tuncay Özkan
GÜNÜN VİDEOSU

Çin'de baharatlı taştan sonra şimdi de 'Izgara buz' satılmaya başlandı

Konu tuhaf yiyecek trendleri olduğunda "dibe vurmuşuz" gibi görünüyor: Çinli bir sokak satıcısı, internette viral hale gelen bir videoda görüldüğü gibi, ızgarada buz küpleri pişirirken karşımıza çıkıyor.