CHP'li Aykut Erdoğdu, İnönü'nün Menderes'e kullandığı o sözlerle Erdoğan'ı tehdit etti

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, İsmet İnönü'nün 27 Mayıs darbesi öncesi Menderes iktidarına "Bu yolda devam ederseniz sizi ben bile kurtaramam" sözlerine atıfta bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti, "Sizi biz de kurtaramayız. Onun için akıllarınızı başlarınıza toplayın." ifadelerini kullandı.

Hükümet karşıtı her tavrı destekleyen, hatta 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisini savunan ve iktidara yönelik "Ben onların mahkemelerde yargılandığını göreceğim. Bütün bu yargılamaları da TRT'den canlı vereceğiz. Uluslararası dillerde de vereceğiz" ifadelerini kullanan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu yine tehditler savurdu.

"SİZİ BİZ DE KURTARAMAYIZ"

İsmet İnönü'nün 27 Mayıs darbesi öncesi Adnan Menderes iktidarına "Bu yolda devam ederseniz sizi ben bile kurtaramam" sözlerine atıfta bulunan Erdoğdu, "Türkiye Cumhuriyeti'ne, bu 82 milyon güzel insana bu kötülüğü yaparsalar samimi söylüyorum sizi biz de kurtaramayız. Onun için akıllarınızı başlarınıza toplayın." ifadesini kullandı.

"DİYECEKLER Kİ İSMET PAŞA'NIN LİSANINI KULLANIYOR"

"Diyecekler ki İsmet Paşa'nın lisanını kullanıyor. " diyen Erdoğdu, "Ama bu yaptığınızın sonu yok. Karşıda gördüğünüz ışık trenin sonu değil. Tren üstünüze geliyor." diye devam etti. 

CHP'li Aykut Erdoğdu, İnönü'nün Menderes'e kullandığı o sözlerle Erdoğan'ı tehdit etti ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan İsmet İnönü aykut erdoğdu 27 Mayıs darbesi
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.